Savaş Ay'ın cenaze töreni pazartesi günü

Usta gazeteci Savaş Ay, pazartesi günü Fatih Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacak

09 Kasım 2013, Cumartesi 19:03
A A

Gırtlak kanseri tedavisi gördüğü Samatya’daki  İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde vefat eden gazeteci yazar Savaş Ay  için 11 Kasım’da Sabah gazetesinde ve Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda  tören düzenlenecek. Ay’ın cenazesi, aynı gün Fatih Camisi’nde ikindi vakti  kılınacak namazın ardından Topkapı Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Savaş Ay’ın vefatına ilişkin gazetecilere açıklama yapan İstanbul  Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Özgür Yiğit, Ay’ın uzun süredir  mücadele ettiği hastalığı sebebiyle 1,5 ay önce hastanelerine geldiğini söyledi.

Ay’ın tedavisinin olumlu gittiğini ve düzelmek üzere olduğunu anlatan  Yiğit, "Kesin tedavi için ameliyat hazırlığı yapıyorduk ancak bugün gelişen kanama ve kalp durması sebebiyle hastamızı kaybettik. Bugün siz gazetecilerin  öncüsü olan ve ülkemizin büyük değeri Savaş Ay’ı maalesef kaybetmiş bulunuyoruz.  Bu kaybın üzüntüsü içerisindeyiz" diye konuştu.

Savaş Ay’ın kız kardeşi Işıl Ay da ağabeyi için 11 Kasım Pazartesi günü saat 10.00’da Sabah gazetesi önünde ve saat 11.30’da CRR Konser Salonu’nda tören düzenleneceğini söyledi.

Ay, ağabeyinin cenazesinin aynı gün, Fatih Camisi’nde ikindi vakti  kılınacak namazın ardından Topkapı Mezarlığı’nda toprağa verileceğini kaydetti.

AA
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;