Savaş Ay'ın cenazesinde kavga

Usta gazeteci Savaş Ay'ın Fatih Camii'ndeki cenaze töreninde, gerginlik yaşandı. Camideki başka bir cenazenin sahibi bir grup, basın mensuplarına saldırarak kameralarını kırdı

11 Kasım 2013, Pazartesi 16:27
A A

Hayatını kaybeden usta gazeteci Savaş Ay için, Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Katılımın yoğun olduğu cenaze töreninde Fatih Camii avlusunda adım atacak yer kalmadı.

Cenazeye yoğun ilgi gösteren basın mensupları da zor anlar yaşadı. Savaş Ay'ın cenaze törenini görüntülemek üzere tabutların bulunduğu bölümde yerlerini alan gazetecilere, camideki diğer bir cenazenin sahipleri tepki gösterdi.

Adobe Flash Player Yükle

Cenazelerinin önlerine geçtiği gerekçesiyle basın mensuplarının uzaklaşmasını isteyen cenaze sahipleri, gerginliğe neden oldu. Oflu olduklarını söyleyen cenaze sahipleri, uzun süre tartıştıkları basın mensuplarına saldırıda bulundu.

Yakaladıkları basın mensuplarını bir bir döven ve kameralarını kıran grup, güçlükle sakinleştirildi. Mikrofonu eline alan bir vatandaş ve imam, grubu sakinleştirmeye çalıştı. Yaşanan saldırı sırasında 3 kameranın kırıldığı öğrenildi.

Gerginlik sona erdikten sonra cenaze namazı kılındı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;