Savcının itirazı üzerine yeniden tutuklandı

3.5 aylık hamile olan 15 yaşındaki S.D. isimli kadını dövüp üzerinden motorsikletle geçtiği iddia edilen 19 yaşındaki Salih Cezvekıran'ın serbest kalmasına Cumhuriyet savcısı itiraz etti. Yeniden mahkemeye sevk edilen zanlı, tutuklanarak cezaevine gönderildi

08 Kasım 2012, Perşembe 20:44
A A

Samsun’da birlikte yaşadığı ve 3.5 aylık hamile olan 15 yaşındaki S.D. isimli kadını dövüp üzerinden motorsikletle geçtiği iddia edilen 19 yaşındaki Salih Cezvekıran’ın serbest kalmasına Cumhuriyet savcısı itiraz etti. Yeniden mahkemeye sevk edilen zanlı, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay Canik İlçesi Yavuzselim mahallesinde yaklaşık üç hafta önce meydana geldi. İddiaya göre 4 ay önce birbirlerine aşık olan S.D. ile Salih Cezvekıran ailelerin rızasıyla birlikte yaşamaya başladı. Genç kadın bu birliktelikten 3.5 aylık hamile kaldı. Olay günü S.D. annesine gezmeye gitmek istediğini söylemesi üzerine Cezvekıran tarafından darp edildi. Bu olaydan sonra S.D. baba evine yerleşti. Daha sonra S.D.’yi yolda gören Salih Cezvekıran, genç kadını tekme tokat dövüp üzerinden motorsikletle geçtikten sonra Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürerek otomobil çarptığını söyledi. 10 gün yoğun bakımda kalan S.D. hastaneden taburcu edildikten sonra polise giderek kendisine otomobil çarpmadığını Salih Cevizkıran’ın darp edip üzerinden motorsikletle geçtiğini söylemesi üzerine zanlı 8 gün önce gözaltına alındı. Polisteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı çıkartıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

SAVCI İTİRAZ ETTİ, TUTUKLANDI

Cumhuriyet savcısı bir üst mahkemeye itirazının ardından zanlı hakkında dün yakalama emri çıkartıldı. Polis tarafından bugün yakalanan zanlı çıkartıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;