Say'ın yeni hedefi Sezen Aksu

Kısa bir süre önce 'Arabesk yavşaklığından utanıyorum' diyerek müzik dünyasını ayağa kaldıran Fazıl Say şimdi de Sezen Aksu'yu topa tuttu

Pazar, 08 Ağustos 2010 - 13:52

Say'ın yeni hedefi Sezen Aksu

Bir kaç hafta önce başlatttığı 'Arabesk yavşaklığı' tartışmasından sonra ünlü piyanist Fazıl Say, şimdi de Türk popunun kraliçesi olarak anılan Sezen Aksu'yu hedef aldı.

“Son albümünde çok nota, az ruh vardı. Bazı müzikler satış içindir, o da bilir.” diye konuşan Say, Aksu ile ilgili şunları söyledi: “Sezen Aksu, iki yıl önce beni çağırmıştı ve çıkacak albümünü dinletmişti. Bu tür bir buluşma benim hayatımda ilkti. ‘Çok nota var, az ruh var’ demiştim. Gecenin kalanında ise o hep neşeliydi, bense hüzünlüydüm dediğimden... Heyhat; bazı müzikler müzik için bazısı satış. O da bilir.”

Piyanistin bir takipçisi, “Hiç savunmayın bana. Sezen Aksu arabesktir. Onun gibi arabeski besleyen kadının ayağına gitmemeliydiniz. Onno Tunç dışında bir şarkısını dinlemem” deyince, Say’ın cevabı şöyle oldu: “Haklısınız. Onno Tunç ile iyiydi. Ama gittim. Gitmek iyidir. Ve iyi ki de gittim derim hep...” Say’ın yaptığı bu yoruma ‘Minik Serçe’nin nasıl bir tepki vereceği merak konusu.

'Arabesk yavşaklığı' tartışmasında neler olmuştu? Sonraki sayfada...

'ARABESK KAVGASI' NASIL BAŞLADI?

Fazıl Say, geçen hafta twitter’a, “Türk halkının arabesk yavşaklığından utanıyorum” diye yazdı. Ünlü piyanistin, kendisine inat sahnede peş peşe arabesk şarkılar seslendiren Özcan Deniz’e cevabı şöyle oldu: “Karşılaştığımızda bana ‘Hocam’ derdi. Niye derdi acaba? Bana inat üç arabesk şarkı söylemiş. Eskiden ne söylerdi? Wagner opera mı?”

'Arabesk yavşaklığı' konusunda kim ne söyledi?

FAZIL SAY 'TÜM BİTLERDEN ÖZÜR DİLERİM'

HÜLYA AVŞAR:   : 'SAY'IN TEDAVİYE İHTİYACI VAR'

ORHAN BABA: 'FAZIL'A YAKIŞTIRAMADIM'

FAZIL SAY 'ARABESK YAVŞAKLIĞINDAN UTANIYORUM'

2