Schumacher'in doktoru korkuttu!

Schumacher'deki gelişmenin abartılmaması gerektiğini belirten İspanyol doktor Ley, "Bütüncül bir beyin hasarından bahsediyoruz. Rehabilitasyon odasını satın alabilirsiniz ama mucizeyi değil" dedi

17 Haziran 2014, Salı 15:32
A A

Michael Schumacher’den gelen haber tüm sevenlerini sevince boğarken, konunun uzmanları bugün gelişmelerin ne anlama geldiğini değerlendirdiler. Efsane Formula 1 pilotunun menajeri Sabine Kehm dün yaptığı açıklamada, komadan çıktığı ve uyandığı belirtilen Alman pilotun rehabilitasyon odasına alındığını dile getirmişti.

Ancak uzmanlar bugün gelişmelerin çok olumlu karşılanarak, büyük beklentiler içerisine girilmemesi uyarısında bulundular. Madrid’in Quirón Hastanesi hekimi Ley, “Bu zor zamanlarda her gelişme pozitif bir etki yaratır ama normal hayatına aynen döneceğini düşünmek çok sıra dışı bir durum olur. Bu şartlardaki bir hastanın durumu için çok pozitif beklentiler içerisinde olunmaması gerekir. Bu noktada bütüncül bir beyin hasarından bahsediyoruz. Para sizin özel bir rehabilitasyon odası almanızı ve daha çok fizyoterapist tutmanızı sağlayabilir. Ancak mucizeyi satın alamaz” diye konuştu.

Onur Dinçer / Skorer

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.