Schuster resmen açıklandı

Beşiktaş'ın, Alman teknik direktör Bernd Schuster ile anlaşmaya vardığı resmen açıklandı

Schuster resmen açıklandı

Siyah-beyazlılar, Schuster ile 2 yıllık sözleşme imzalarken, Alman teknik adamın yıllık 2 milyon 600 bin Euro alacağı bildirildi.

Bu arada Beşiktaş, Schuster’in transferini İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na da bildirdi. Borsaya yapılan açılamada "Şirketimiz, Futbol A Takımımızın Teknik Direktörü olarak Bernhard Schuster ile yıllık 2 milyon 600 bin Avro bedel karşılığı 2 yıllık sözleşme imzalamıştır" denildi.

Alman teknik adamın önümüzdeki hafta salı veya çarşamba günü İstanbul'a geleceği öğrenildi.

METE DÜREN: HEM EKONOMİK HEM KARİYERLİ

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Beşiktaş Basın Sözcüsü Mete Düren, Schuster isminin öncelikle kendi içine de sindiğini söylerken, ekonomik açıdan siyah beyazlı takımın şartlarına en uygun teknik adamı tercih ettiklerini belirterek, "İspanya'da bulunan başkanımız Yıldırım Demirören ve futbol komitemiz Alman teknik adam Bernd Schuster ile 2 yıllık anlaşmaya vardı.

Son bir haftadır yaptıkları görüşmeler sonrası bugün Schuster ile temasa geçildi ve anlaşma sağlandı. Bernd Schuster'in altyapıya verdiği önem, kariyeri ve ekonomik açıdan en uygun şartlara sahip olması tercih nedenimiz oldu. Anlaşmanın diğer maddelerini ve detayları daha sonra açıklayacağız" dedi.

Schuster'in yardımcısının kim olacağının henüz belli olmadığını kaydeden Düren, "Yeni teknik patronumuzun yardımcıları henüz belli değil ama Tayfur Havutçu ile yola devam etmek istiyoruz. Kendisinin Almanca bilmesi avantaj olacaktır" şeklinde konuştu.

İSTANBUL/DHA