Scolari iddiaları yalanladı

Özbekistan takımlarından Bunyodkar teknik direktörü Luiz Felipe Scolari, (A) Milli Takımın başına getirileceği yönündeki iddiaları yalanladı

26 Ekim 2009, Pazartesi 14:39
A A

Özbekistan Süper Ligi’nin bitimine 4 hafta kala, takımıyla şampiyonluklarını ilan edip, kariyerindeki 17. kupasına ulaşan Scolari, kupa töreninin ardından düzenlediği basın toplantısında, bir gazetecinin, "Türkiye (A) Milli Futbol Takımı’nı çalıştırması için herhangi bir teklif alıp almadığına" ilişkin sorusunu yanıtladı.

İki menajerden teklif aldığını, ancak onları Avrupa’daki menajerine yönlendirdiğini ifade eden Scolari, basında yer alan iddiaların asılsız olduğunu kaydetti. Ortada henüz resmi bir teklifin olmadığını vurgulayan Brezilyalı çalıştırıcı, "Görüyorsunuz, şu an Bunyodkar’da çalışıyorum" dedi.

'TEKLİF ÇOK SEVİNDİRİCİ'

Bu tür bir teklifin, bir teknik adam için çok sevindirici olacağına dikkati çeken Scolari, Türkiye’nin de Brezilya gibi bir futbol ülkesi olduğunu, futbolun, Türkiye’de çok önemli bir yer tuttuğunu söyledi.

Bu arada, ligin bitimine 4 hafta kala kupayı garantileyen Bunyodkor’ın çalıştırıcısı Scolari, hafta sonunda JAR Stadında Lokomotif’e karşı 2-1 kazanılan maçın ardından, kupayı Özbekistan Futbol Federasyonu Başkanı Mirebrar Usmanov’un elinden aldı.

Özbekistan Süper Ligi’nde 8 kez şampiyon olan Pakhtakor ise şampiyonluk umudunu matematiksel olarak yitirdi. Bunyodkor, geçen yıl da ligin bitimine 2 hafta kala Brezilyalı Arthur Zico ile ilk lig şampiyonluğunu tatmıştı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;