Scott Carson Türkiye'ye geldi

Bursaspor'un prensipte anlaşmaya vardığı West Bromwich Albion kalecisi Scott Carson, Bursa'ya geldi

Scott Carson Türkiye'ye geldi

Yeşil-beyazlı yönetim, teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın isteği doğrultusunda İngiltere’nin West Bromwich takımının kalecisi Scott Carson’u bugün Bursa’ya getirdi.

Uçakta İstanbul’a gelen Carson, daha sonra helikopterle Özlüce Tesisleri’ne götürüldü. Prensipte 3 yıllık anlaşma sağlanan İngiliz kalecinin, Özlüce Tesisleri’nde yöneticilerle yapacağı son görüşmenin ardından kendisini yeşil-beyazlı yapan sözleşmeyi imzalayacağı belirtildi.

Carson, tesislerde kendisine soru yönelten basın mensuplarına sadece, "Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmiş bir takıma geldim" demekle yetindi.

"TRANSFERLERİMİZİ BAŞLATIYORUZ"

Carson’u Bursa’ya getiren Bursaspor Transfer Komitesi üyesi Erkan Kamat ise, "Transferlerimizi başlatıyoruz. Bursaspor’a hayırlı olsun. Diğer transferlerimizi de önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

WHITTAKER VE N’GUEMO DA GELECEK

Bursaspor’un prensip anlaşmasına vardığı İskoç futbolcu Whittaker ile tecrübeli orta saha oyuncusu N’Guemo’nun da hafta sonuna kadar Bursa’ya geleceği öğrenildi.

İki futbolcuyu da renklerine bağlamak isteyen yeşil beyazlıların kamp tarihi olan 7 Temmuz’a kadar tüm transferleri bitireceği bildirildi.

Emre KOŞAK/DHA