www.posta.com.tr
  • Açılış sayfam yap
  • Üye Girişi
  • Canlı Skor
  • RSS
  • Mobil
  • ALTIN108,1200 %0,99
  • BIST72950 %-1,42
  • EURO3,3377 %0,00
  • USD3,0030 %1,29

Saat 3:27 itibari ile açılan sandık oranı %99.99

2011 GENEL SEÇİM SONUÇLARI

 
  • Adalet ve Kalkınma Partisi
  • Demokrat Parti
  • Cumhuriyet Halk Partisi
  • Emek Partisi
  • Millet Partisi
  • Liberal Demokrat Parti
  • Saadet Partisi
  • Hak ve Eşitlik Partisi
  • Halkın Sesi Partisi
  • Milliyetçi Hareket Partisi
  • Doğru Yol Partisi
  • Türkiye Komünist Partisi
  • Milliyetçi ve Muhafazakar Parti
  • Büyük Birlik Partisi
  • Demokratik Sol Parti
  • Bağımsız
 
 

TÜRKİYE GENELİ SEÇİM SONUÇLARI

  • Toplam Sandık : 199,557
  • Toplam Seçmen : 50,411,080
  • Toplam Açılan Sandık : 199,533
  • Sayılan Geçerli Oy : 42,969,408
  •  
  • Geçersiz Oy : 936,331
 
 

% 99.99

 
 

*Tüm istatistiklere, gümrük kapıları da dahildir.

PARTİLERE GÖRE OY DAĞILIMINDA SON DURUM

 

PARTİLERE GÖRE TÜRKİYE GENELİ OY DAĞILIMI

  • Parti
  • Toplam Oy
  • Oy Oranı
AKP21,442,206%49.90
CHP11,134,616%25.91
MHP5,580,580%12.99
BGMZ2,859,267%6.65
SP534,463%1.24
HAS326,207%0.76
BBP315,505%0.73
DP279,813%0.65
  • Parti
  • Toplam Oy
  • Oy Oranı
HEPAR121,952%0.28
DSP105,920%0.25
DYP64,407%0.15
TKP60,944%0.14
MP59,695%0.14
MMP36,820%0.09
EMEP31,414%0.07
LDP15,599%0.04
 

İLLERE GÖRE OY DAĞILIMI

  • İlin Adı
  • Toplam Sandık
  • Açılan Sandık
  • Kullanılan Toplam Oy
  • Oy Oranı / Birinci Parti
 
İstanbul 1. Bölge11,57211,5722,862,635%48.32
İstanbul 2. Bölge10,17810,1782,488,402%51.03
İstanbul 3. Bölge10,46210,4622,565,009%49.19
Ankara 1. Bölge6,3046,3041,542,980%44.79
Ankara 2. Bölge6,0316,0311,437,142%53.94
İzmir 1. Bölge5,0715,0711,223,008%43.21
İzmir 2. Bölge5,4355,4351,286,628%44.39
Adana5,1735,1731,170,503%37.45
Adıyaman1,5551,555304,568%67.38
Afyonkarahisar2,1422,142424,730%60.39
Ağrı1,3061,306202,315%47.54
Aksaray1,0351,035199,720%66.08
Amasya1,0721,072211,241%52.27
Antalya5,2095,2091,178,690%39.44
Ardahan38738756,576%40.22
Artvin683683104,134%46.84
Aydın2,8482,848629,245%38.15
Balıkesir3,5573,557763,421%46.54
Bartın622622118,795%48.54
Batman1,1321,132219,876%36.91
Bayburt30230242,830%63.55
Bilecik685685128,485%42.60
Bingöl769769126,028%67.05
Bitlis872872145,762%50.62
Bolu1,0161,016176,428%58.47
Burdur818818166,021%48.96
Bursa6,8606,8601,646,804%52.91
Çanakkale1,6371,637328,700%41.52
Çankırı754754110,877%65.65
Çorum1,9131,913343,643%61.19
Denizli2,6322,632596,791%46.60
Diyarbakır3,5023,502743,966%32.90
Düzce1,0071,007212,817%65.95
Edirne1,1971,197262,872%51.68
Elazığ1,7301,730315,013%67.35
Erzincan1,0061,006128,585%57.39
Erzurum2,4572,457408,315%69.25
Eskişehir2,2872,287502,558%44.06
Gaziantep3,8053,805839,473%61.85
Giresun1,4551,455259,863%59.39
Gümrükler532945,661%61.85
Gümüşhane58258269,303%64.98
Hakkari551551118,512%26.94
Hatay3,4863,486790,705%44.55
Iğdır48248280,789%34.04
Isparta1,2611,261254,933%53.01
Kahramanmaraş2,6622,662561,599%69.62
Karabük777777141,321%57.91
Karaman709709140,042%57.40
Kars851851143,209%42.57
Kastamonu1,6851,685233,123%55.63
Kayseri3,2383,238735,344%64.94
Kırıkkale840840168,640%62.08
Kırklareli1,0171,017227,621%52.68
Kırşehir764764130,757%50.53
Kilis37037065,246%59.50
Kocaeli4,0194,019954,339%52.67
Konya5,3025,3021,160,731%69.63
Kütahya1,8681,868373,576%64.56
Malatya2,1752,175428,654%68.48
Manisa3,8823,882864,636%46.92
Mardin1,7601,760323,700%32.04
Mersin4,3074,307990,823%32.20
Muğla2,3612,361524,344%45.85
Muş983983171,129%42.75
Nevşehir831831174,801%60.44
Niğde899899184,453%54.22
Ordu2,2612,261415,590%60.20
Osmaniye1,1951,195267,853%43.06
Rize1,0791,079194,521%69.06
Sakarya2,4472,447541,552%61.60
Samsun3,6473,647742,525%61.86
Siirt737737120,529%48.09
Sinop832832125,808%54.81
Sivas2,5302,530368,748%63.32
Şanlıurfa3,5923,592699,715%64.80
Şırnak851851171,195%26.73
Tekirdağ2,1722,172508,319%44.55
Tokat1,9571,957361,033%56.03
Trabzon2,3572,357454,340%59.09
Tunceli49149145,056%56.21
Uşak1,0161,016221,677%49.83
Van2,2442,244425,710%40.18
Yalova551551124,957%46.77
Yozgat1,5391,539257,597%66.74
Zonguldak1,8661,866389,243%47.18

Sayfadaki tüm veriler resmi olmayan tahmini sonuçlardır. Veriler CHA Haber Ajansı'ndan alınmaktadır.