Seda Sayan umreden döndü

Şarkıcı Seda Sayan, umre ziyaretini tamamlayarak İstanbul'a döndü

Salı, 02 Mart 2010 - 14:30

Seda Sayan umreden döndü

Annesi ile bir hafta önce umre için kutsal topraklara giden Seda Sayan, Suudi Arabistan Havayolları uçağıyla Medine’den İstanbul Atatürk Havalimanı’na geldi.

Oğlu Oğulcan Engin tarafından karşılanan Sayan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "İnşallah tüm Müslümanlara umreye gitmek nasip olsun diyorum. Umrede çok heyecanlandım. Hocama da çok teşekkür ederim. Bize çok doğru şeyler anlattı, çok doğru şeyler yaptık. Büyüklerimiz sakın bana kızmasın, sakın ’kızımı evlendireyim, oğlumun mürüvvetini göreyim, biraz daha durayım’ demesinler, sakın ertelemesinler. Ne olur gidin. Hocam bana ’Biraz da varlık, para da lazım’ dedi.

"PARASI OLMAYANI BEN GÖNDEREYİM"

Dedim ki olmayanı bana gönderin elimden gelen her şeyi yapacağım. Diyanet ile de temasa geçeceğim. Hakikaten bütün Müslümanlar gitmeli. Düşünsenize, dünyanın her yerinden gelen Müslümanlarla namaza duruyorsunuz, Müslüman kardeşlerinizle bütünleşip, Beytullah’ı tavaf ediyorsunuz. Allah ayırmasın, herkese de ’gidin’ diyorum."

İlk defa umreye gittiğini belirten Sayan, hacca da gitmeyi düşünüp düşünmediğinin sorulması üzerine, "Allah nasip etsin inşallah" dedi. Sayan’ın, umreden gelirken bidonlarla zemzem suyu ve hurma getirdiği görüldü.

AA