Segway Babasını Öldürdü

Geçtiğimiz yıllarda yüzyılın buluşu olarak piyasaya sürülen ve bisikletin yerine geçeceği düşünülen Segway, kendi patronunun ölümüne neden oldu. İşte tarihe geçen bu kaza...

Salı, 28 Eylül 2010 - 11:57

Segway Babasını Öldürdü

Tarihe, yüzyılın icadı olarak geçmesi beklenen Segway, bundan sonra başka bir unvanla anılacak. Üstünden düşmenin çok zor olduğu ve dengeye göre çalışan iki tekerlekli otomatik bir araç olan Segway, bisiklet ve türevi araçların katili olarak anılıyordu. Postacılardan askerlere kadar birçok farklı iş dalının kullandığı Segway geçtiğimiz günlerde ölümcül bir kazaya neden oldu. Hem de cihaz yüzünden ölen kişi, yıllık milyonlarca dolar ciroya sahip Segway üreten şirketin sahibiydi.

62 yaşındaki Jimi Heselden dün İngiltere'de bir nehir kıyısında ölü bulundu. Olayı fark eden vatandaşların çağrısı üzerine gelen polis, Heselden'ın cesedinin yakınında sadece bir Segway görünce, araştırmasını bu yönde yapmaya başladı. Segway'in babasının  bölgedeki bir  tepeden akarsuya inmeye çalışırken düşüp öldüğü tahmin ediliyor.

Jimi Heselden 166 milyon poundluk servetini Segway satışlarından elde etmişti. Segway'in en büyük özelliği ise sürekli denge merkezini düzenleyerek binen kişinin düşüşünü çok zor hale getirmesiydi. Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz.