Şehit aileleri TBMM'de

Çeşitli illerden gelen şehit aileleri ile Türkiye Harp Malulleri Gaziler Şehitler Dul ve Yetimler Derneği yöneticileri TBMM'ye ziyarette bulundu

27 Ekim 2009, Salı 17:01
A A

Şehit aileleri ve gaziler TBMM'de CHP lideri Baykal ve MHP Grubu'na ziyaretlerde bulundu.

Şehit aileleri ve gaziler, terör örgütü PKK mensuplarının Habur’da teslim olmalarından sonra yaşanan görüntülerden ve yargılamadan duydukları üzüntü ve tepkiyi dile getirdi.

Şehit aileleri ve gazilere, "Ayağa kalktınız gidişata el koydunuz" diye seslenen Baykal, bu konuda aynı anlayış içinde olduklarını söyledi.

Tepkilerin demokrasi ve hukuk için gösterildiğini vurgulayan Baykal, şöyle devam etti: "Kimseye zarar vermediniz. Örnek bir davranış oldu ve Türkiye’nin gidişatını yönlendirdi. Çok etkilediniz, kutluyorum. Ne kadar iftihar etseniz yeridir. Sakın ha ortaya çıkan bu tablo dolayısıyla devletinize küskünlük duygusu içine girmeyin. Bu, üzüntü verici bir tablo tabii... Ama devlete sakın ha küsmeyin, kırılmayın. Bu olaydan dolayı devleti suçlamayın. Bu, işbaşında bir grubun başladığı yanlıştır.

'MADALYALARI YERE ATMAYIN'

İçine girdiğiniz çelişkiyi çok iyi anlıyoruz ama sakın ha o madalyaları yere atmayın. O madalyaları size kimse şahsen vermedi. O madalyalar bu milletin, bu devletin size armağanıdır. Sizin hakkınızın teslim edilmesidir. Onu kimseye kurban etmeniz mümkün değildir.."

CHP Lideri Baykal, TBMM’yi kuranların şehitler ve gaziler olduğunu hatırlatarak, "Burası sizin eserinizdir" dedi. Terör örgütü mensuplarının teslim olmalarından sonra yargılanma şekillerini de eleştiren Baykal, hukukun katledildiğini iddia etti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.