Şehit pilotun babası isyan etti

Şehit pilot Kurmay Yüzbaşı Mustafa Tanış'ın babası acı haber sonrası isyan etti. Baba Tanış, '"Sarayları yapana kadar uçan tabutları değiştir' diye konuştu

05 Mart 2015, Perşembe 17:50
A A

Konya'da düşen uçakta şehit olan pilotlardan Hava Pilot Kurmay Yüzbaşı Mustafa Tanış’ın Ankara Yenimahalle’deki baba ocağına ateş düştü. Komutanlar, eve gelerek baba Hayri Tanış ve anne Yurdagül Tanış’a acı haberi verdi. Mustafa Tanış’ın evli ve 9 aylık kız çocuk babası olduğu öğrenildi. Şehit Yüzbaşının anne ve babasının bugün torunlarına bakmak için Eskişehir’e gideceği belirtildi. Ayrıca Yüzbaşı Tanış’ın eğitim için bu ay içinde Almanya’ya gideceği kaydedildi.

Haberi alarak eve akın eden yakınları ise sinir krizleri geçirdi. Şehitin sokağına ve evine Türk bayrakları asıldı. Şehit Hava Pilot Kurmay Yüzbaşı Mustafa Tanış ve Şehit Hava Yüzbaşı Mustafa Delikanlı için yarın sabah Eskişehir’de tören düzenleneceği öğrenildi. Törenin ardından Tanış’ın Kocatepe Camisi’nde öğle namazını müteakip Cebeci Şehitliğinde toprağa verilmesi bekleniyor.

"SARAYLAR YAPANA KADAR UÇAN TABUTLARI DEĞİŞTİR"

Konya’da düşen F-4 uçağında şehit olan HavaPilot Kurbay Yüzbaşı Mustafa Tanış’ın ailesi askeri yetkililer tarafından törenin yapılacağı Eskişehir’e götürüldü. Şehidin babası Hayri Tanış, basın mensuplarına dönerek "Bunları yazın uçan tabutlarla gitti diye yazın. Saray yapana kadar uçan tabutları değiştirsin" dedi. Şehit Hava Pilot Kurmay Yüzbaşı Mustafa Tanış ve Şehit Hava Yüzbaşı Mustafa Delikanlı için yarın sabah Eskişehir’de tören düzenleneceği öğrenildi. Törenin ardından Tanış’ın Kocatepe Camisi’nde yarın öğle namazını müteakip Cebeci Şehitliğinde toprağa verilmesi bekleniyor.

Öte yandan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, şehidin babası Hayri Tanış’ın evine gelerek taziye ziyaretinde bulundu.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;