Şehit Yüzbaşı bu yaz evlenecekti!

Konya'da askeri uçağın düşmesi sonucu şehit olan Hava Yüzbaşı Mustafa Delikanlı'nın İstanbul Bayrampaşa'daki baba ocağına ateş düştü. Türk Bayrağı'nın asılı olduğu acılı aile, cenazeyi teslim almak üzere Eskişehir'e gitti. Yüzbaşı Mustafa Delikanlı'nın nişanlı olduğu ve bu yaz düğün yapmak istediği öğrenildi

05 Mart 2015, Perşembe 16:08
A A

Bu arada, Şehit Mustafa Delikanlı'nın babası Mehmet Delikanlı, acı haberi alınca rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Hastanesi tedavide tamamlanan acılı baba, askeri ambulans aracıyla evine getirildi.

Şehit Yüzbaşı Mustafa Delikanlı'nın cenazesinin yarın Ataköy Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Edirnekapı Hava Şehitliği'ne defnedileceği öğrenildi.

BABASI TEDAVİ GÖRÜYOR

Öte yandan, mahalle muhtarı Hikmet Özbil, Delikanlı ailesine ait binanın önünde gazetecilere yaptığı açıklamada “Ben Mustafa'nın çocukluğunu bilirim. Babası da arkadaşım ancak şu anda kimse konuşacak durumda değil. Allah bir daha böyle bir acı göstermesin. Rabbim silahlı kuvvetlerimize sabır versin. Babası hastanede tedavi görüyor. Zaten daha önce rahatsızlığı vardı. İlk önce Eskişehir'de gidecekler. Daha sonra burada Ataköy Camii'nde cenaze namazı kılınacak" dedi. 

İbrahim AKTÜRK / DHA 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;