Seki Versus Turkey

Duruşmaya çıkmak için 218 gün beklemesinin insan haklarına aykırı olduğu iddiasıyla AİHM'e başvuran Deniz Seki'nin avukatı, “AİHM, dosyamızı kabul etti” dedi

12 Ekim 2009, Pazartesi 11:40
A A

"Uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmak, kullanmak için uyuşturucu madde satın almak’ suçlarından yargılanan Deniz Seki, hukuk mücadelesine devam ediyor. Tutuklandıktan sonra ilk duruşması için cezaevinde 218 gün beklemesinin insan haklarına aykırı olduğu iddiasıyla Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) başvuran Seki’nin avukatı Naim Karakaya, “Deniz Hanım’ın 1 Ekim’de serbest kalması bir şey değiştirmez. Başvuruyu geri almamız mümkün değil” dedi.

Deniz Seki’nin başvurusunun AİHM’e 14 Ağustos’ta ulaştığını belirten Karakaya, şöyle konuştu: “Bu davanın Deniz Hanım’ın serbest kalıp kalmamasıyla bir alakası yok. Davanın 1 Ekim’de görülmesi ve 7,5 ay Deniz Hanım’ın içeride duruşmayı beklemesi üzerine bu başvuruyu yaptık. AİHM ile yazışmalarımız devam ediyor. Başvuruyu incelemeye aldılar ve başvuruyu ‘Seki Versus Turkey’ yani ‘Seki Türkiye’ye karşı’ başlığını koydular. Sonucu bekliyoruz”

HABERTÜRK

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;