Seki'nin canı balık istedi

Önceki gece tahliye edilen Deniz Seki hakkında en çok merak edilenlere POSTA ulaştı...

03 Ekim 2009, Cumartesi 00:05
A A

Uyuşturucu ticareti yaptığı ve kullandığı gerekçesiyle 24 Şubat 2009’da tutuklanan, 24.5 yıl hapsi istenen Deniz Seki önceki gece tahliye oldu. Bakırköy Kadın Tutukevi’nden çıktıktan sonra ailesiyle 3 günlüğüne tatile çıkan Deniz Seki hakkında en çok merak edilenlere POSTA ulaştı...

* Cezaevinden çıkar çıkmaz ne yaptı? 
Ailesinin bulunduğu otomobile binip 3 günlüğüne tatile gitti. 

*  Şu an nerede kalıyor? 

Sapanca’daki ‘Zeliş’in Çiftliği’nde. Yanında annesi ve 2 kardeşi var. 

*  İlk kimler aradı? 

Gülben Ergen, Ajda Pekkan, Niran Ünsal, Sezen Aksu ile görüştü. Cep telefonuna 300’e yakın mesaj geldi. Deniz gece yarısından sonra telefonunu kapattı. 

* İlk olarak neler istedi? 

Uzun süre duş alan ve banyodan çıkmak istemeyen Deniz Seki “Canım balık çekiyor. Yanına da roka salatası olsun” dedi. Ardından Türk kahvesi ve çay içti. Sabaha karşı 04.00’e kadar sohbet etti. 

* Televizyonda ne izledi? 

Yemekten sonra haberlerde kendisini izledi. İlk tepkisi şu oldu; ‘Ne kadar zayıflamışım. Güzel görünüyorum’. Küçük bir not: Deniz Seki cezaevinde 12 kilo verdi. 

ÖNCE SEZEN AKSU'YA SONRA ANKARA'YA GİDECEK 
*  Elindeki o defterde neler var?

Deniz Seki’nin 218 günden bu yana tuttuğu günlük ve 30’a yakın şarkı sözü var. Deniz şarkı sözlerini besteleyecek, ama günlüğünü kitap haline getirmeyecek.

* Cezaevinden ne aldı?

Bir arkadaşının kendisi için yaptığı kolye ve tespih dışında her şeyi bıraktı. Bir mahkumun ‘Çıkışta bizi tanır mısın?’ sorusuna şu cevabı verdi: Sizi hiç bırakmam! Ziyaretinize sık sık geleceğim. 

* İlk kimlerle görüşmek istiyor?

Önümüzdeki hafta Sezen Aksu’yu, Kanlıca’daki yalısında ziyaret edecek. Bu görüşmede Ajda Pekkan da olacak. 

* İlk hedefi ne?

Deniz Seki sabaha kadar süren aile sohbetinde ağabeylerine Ankara’ya gitmek, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile görüşmek isteğinden söz etti. Çünkü Deniz gençleri uyuşturucudan korumak için okullarda panellere katılmak, sosyal sorumluluk projelerinde yer almak istiyor

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.