"Seksi görünme" patenti!

Samsung'a ürünlerini kopyaladığı için onlarca dava açan Apple'a; Samsung'dan şok bir soru geldi!

19 Kasım 2013, Salı 16:45
A A

Apple'ın halkla ilişkilerden sorumlu yöneticisi Phil Schiller, Samsung ile aralarındaki patent davasının duruşmasında aldığı sorularla bir hayli terledi.

Phil Schiller, Samsung'un her şeyi "kopyala yapıştır" şekliyle taklit etmesinin piyasada ürün satmayı zorlaştıran bir etki yarattığını vurgularken ilk Galaxy S modelinin piyasaya çıkışı sırasında gözlerine inanamadıklarını, telefonun iPhone'un kopyası olduğunu vurguladı. Mahkeme yargıcına, Samsung'un kendi telefonlarını aynen kopyalamasından dolayı büyük zararlar yaşadıklarını, çok mağdur olduklarını anlatmaya çalışan Phil Schiller, bunun Apple'ın imajına zarar verdiğinin de altını çizdi

Galaxy Tab'ın aynen iPad gibi göründüğü konusunda da ısrar eden Phil Schiller, hangi ürünün iPad hangi ürünün Samsung Galaxy Tab olduğunu ayırt edemediğini dile getirdi.

Apple'ın dünyasını zayıflatıyorlar diye suçladığı Samsung'un Apple ürünlerini görüntülerine kadar kopyaladığını iddia ederken, Samsung avukatlarının yönelttiği bir soruya ise karşılık veremedi: "Güzel ve seksi görünen ürünler tasarlamak Apple tarafından mı patentlendi?

Samsung'un Galaxy Tab'ın aynen iPad'e benzediğini, yuvarlatılmış köşelerinin iPad'den çalındığını iddia ederek dava açan Apple, bu iddialarını mahkemeye kabul ettirerek Apple'ı 1.05 milyar dolar ceza ödemeye mahkum etmişti.

Yeni dava, davanın sonucunu değiştirmeyecek ancak Apple'ın bu benzerlikten ne kadar zarar gördüğünü araştırarak cezanın miktarının düşürülmesini sağlayacak. Dava boyunca Apple çok mağdur olduğunu dile getirip adeta ağlarken, Samsung yöneticileri de Apple'ın bu tavrıyla alay eden bir tutum sergiliyorlar.

Resimlerle: Patenti alınan en "garip" icatlar

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;