Selahattin Demirtaş'tan Erdoğan'a 'teşekkür'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş için söylediği "terörist" açıklamasına cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş'tan yanıt geldi.

10 Temmuz 2017, Pazartesi 10:25
A A
G-20 zirvesinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'la ilgili bir soru üzerine "Söylediğiniz kişi bir teröristtir" ifadesini kullanmıştı. Edirne Cezaevinde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş'ın bu sözler üzerine verdiği yanıt, HDP'nin resmi sitesinde yayınlandı.

Demirtaş mektubunda şu ifadeleri kullandı:

Öncelikle, şahsımda milyonların iradesine yaptığın hakareti aynen iade ederim. Fakat başka bir açıdan da bu itirafın nedeniyle 'teşekkür etmek' istiyorum.

Bizimle ilgili yargı adı altında yürütülen sürecin yargı ile alakası olmadığını, kararın bizzat tarafından verildiğinin ispat külfetinden kurtardın bizi.

Dört duvar arasında olmama rağmen; panik halinde bana haksızca saldırıyor olman mertlikten uzak bir tutumdur. Bilmeni isterim ki; Allah'tan başka kimseden korkum yoktur. Ne senden ne de emrindeki zulüm uygulayıcılarından merhamet dilenmek gibi bir ucuzluğa düşmeyeceğim. Ömrümün geri kalanını hapiste geçireceğimi bilsem de onursuzluğu ve teslimiyeti asla kabul etmeyeceğim.

F Tipi bir hücrede olsam da vicdanım rahat, korkusuz ve mutlu olduğumu bilmeni isterim. Bu yüzden benim için 'endişelenme lütfen'.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;