Semih ve Makukula heyecanı

Trabzonspor yönetimi, forvet konusunda gündemdeki isimler üzerinde girişimlerini sürdürüyor

Semih ve Makukula heyecanı

Benfica kulübünün Makukula’nın bonservis bedelinde indirime gitmesini bekleyen yönetim, Alman çalıştırıcı Daum’un Fenerbahçe’de kalmasının ardından da Semih ile ilgili gelişmeleri izliyor.

Yönetim, Makukula konusunda zamanın Trabzonspor lehine işlediğini savunurken, futbolcunun Trabzonspor’dan yana tavır koyması da bordo mavililerin elini güçlendiriyor.

Benfica kulübünün de bu nedenle daha önce 4 milyon Euro olarak belirlediği bonservis bedelinde indirime gidebileceği belirtiliyor.

Daum’la yıldızı bir türlü barışmayan Semih’in ise Başkan Aziz Yıldırım’la görüşerek takımdan ayrılmayı talep edebileceği öğrenildi.

Böyle bir gelişmenin ortaya çıkması durumunda Başkan Şener’in Aziz Yıldırım’la görüşerek Semih’in transferini sonlandırması bekleniyor. Bu arada bordo mavililer, orta sahaya direkt oynayabilecek bir yabancı oyuncu alma konusunda da araştırmalarını sürdürüyor.

SAĞ BEK YİNE SERKAN’A EMANET

Trabzonspor’da sağbek arayışları, teknik direktör Şenol Güneş’in, “Çok gerekli bir transfer değil” diyerek sıcak bakmaması üzerine askıya alındı.

Geçtiğimiz sezon bu mevkide başarılı bir görüntü ortaya koyan Serkan Balcı’ya aynı kanatta yeniden görev vermeyi düşünen Güneş’in, sakatlıktan kurtulan Tayfun Cora’dan da bu mevkide yararlanmayı düşündüğü belirtildi.

Yunus Emre SEL/TRABZON (DHA)