Semih'in sözleşmesi uzatıldı

Yabancı golcü arayışlarını sürdüren Fenerbahçe, Semih Şentürk'ün sözleşmesinde yer alan 1 yıllık opsiyonu kullandı

29 Aralık 2009, Salı 15:28
A A

Ligin ilk yarısının sona ermesiyle birlikte golcü oyuncu ile bir görüşme yapan Sportif Direktör Aykut Kocaman ve yöneticilerin, tatile çıkmadan önce Semih ile anlaşmaya vardıkları ve yeni sözleşmeyi imzaladıkları öğrenildi.

Teknik Direktör Daum'un "Carlos'tan boşalan kontenjan için ofansif oyuncu alacağız" açıklaması sonrası takımdan ayrılacağı yönünde haberler çıkan Semih Şentürk attığı yeni imza ile 2011 yılının Haziran ayına kadar Sarı-Lacivertli takımda kalmaya devam edecek.

Semih daha önce 2008 yılında Fenerbahçe ile 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 3 yıllık sözleşme imzalamıştı. Takımdan ayrılan Roberto Carlos'un yerine forvete yeni bir yabancı arayan Sarı-Lacivertliler, öncelikle iç transfere el atarken, dışarıda da arayışlarını sürdürüyor.

Şu ana kadar Fenerbahçe ile anılan Toni, Johanoviç, Janko ve Zigiç gibi isimler için bir girişimde bulunulmadığı öğrenilirken, teknik direktör Daum'un tatile çıkmadan önce bir rapor sunduğu ve listedeki isimler arasından en hesaplı ve en faydalı olması beklenen bir santraforun transfer edilmesine yoğun çaba harcandığı belirtildi.

İstanbul/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;