'Sen misin karımı kaçıran' dayağına hapis

Eşini kaçırdığını iddia ettiği komşusunu hastanelik etti ama karısı kendi rızasıyla gittiği için hapis cezası alacak

'Sen misin karımı kaçıran' dayağına hapis

Adana'da eşini kaçırıp alıkoyduğunu iddia ettiği komşusunu döverek hastanelik eden 45 yaşındaki Hüseyin Yıldız, karısının rızasıyla kaçtığının belirlenmesi üzerine, 17 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak. Suçladığı komşusu hakkında ise takipsizlik kararı verildi.

İddiaya göre, Kozan İlçesi’ne bağlı Zerdali Köyü’nde yaşayan 2 çocuk annesi 37 yaşındaki Hatice Yıldız, geçen ağustos ayında aniden kayboldu. Hüseyin Yıldız, aynı tarihte köylüsü, evli ve 2 çocuk babası çiftçi 44 yaşındaki Hüseyin Bolatlı’nın da kaybolması nedeniyle, eşini bu kişinin kaçırmış olabileceği iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Günlerdir aranan Hatice Yıldız ve Hüseyin Bolatlı, 7 Ekim’de Adana’ya döndü.

BAGAJA KOYUP TAŞIDI, YİNE DÖVDÜ

Eşinin döndüğünü duyan Hüseyin Yıldız da, kayınvalidesinin Adana’daki evine gitti. Yıldız burada karşılaştığı Bolatlı’yı, akrabası 19 yaşındaki Serkan Erdal ile birlikte kurusıkı tabanca tehditiyle evden çıkarıp, tekme tokat dövdü, döner bıçağıyla yaraladı. Bayılan Bolatlı’yı otomobilinin bagajına koyup, Mustafalar Köyü yakınına götüren Yıldız, burada da onu dövdü. 

Bayılınca tekrar otomobiline yerleştirip giderken, kendini cep telefonundan arayan polisin uyarısıyla Kozanyolu Yeşilbulvar Kavşağı’nda bekleyen ekiplere teslim oldu. Otomobilin bagajından çıkarılan Bolat, hastaneye götürüldü. Hüseyin Yıldız ile ona yardımcı olduğu öne sürülen Serkan Erdal çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Yıldız, komşusu Bolatlı’yı, eşini döverek, zorla kaçırması, alıkoyması nedeniyle dövdüğünü söyledi.

'KAÇIRILMADIM' DEDİ

Olayla ilgili yapılan soruşturmada, Hatice Yıldız’ın kaçırılmadığı, kendi isteğiyle gittiği, Bolatlı ile Niğde’nin Ulukışla İlçesi’nde buluşup, onunla birlikte Antalya’ya geçtikleri, burada bir süre birlikte kaldıkları anlaşıldı.

Hatice Yıldız’ın da ifadesinde, zorla kaçırılmadığını söylemesi üzerine, Bolatlı hakkında ‘Tehditle kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak, yaralamak’ suçundan başlatılan soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

Eşini kaçırdığı iddiasıyla Bolatlı’yı döven Hüseyin Yıldız ile yardım eden Serkan Erdal hakkında ise ‘Tehditle kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak, yaralamak’ suçlarından 17’er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Komşusunu suçlarken kendisi tutuklanan Yıldız ile Erdal, önümüzdeki günlerde 5’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

Mehmet KAYMAK/ADANA, (DHA)