Sen misin MSN'i kapatan

Kütahya'da eve gelen koca, karısının internet sohbet programını aceleyle kapatmak istemesinden şüphelendi. Aldatıldığını düşünen ve kıskançlık krizine giren koca, ekmek bıçağıyla karısını cami avlusunda delik deşik etti

26 Kasım 2009, Perşembe 05:00
A A

Tüm dünyada dün ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’ kutlandı. Kütahya’da dün görülen bir dava ise kadınların Türkiye’de nasıl sudan sebeplerle şiddete uğradığını hatta öldürüldüğünü ortaya koydu. İbretlik olay geçen temmuzda yaşandı. Fabrika işçisi Erhan Ulu, gece eve geldiğinde bilgisayardaki MSN’i (İnternet üzerinden sohbet etmeye yarayan program) aceleyle kapatmaya çalışan bir çocuk annesi Esra Ulu ile tartıştı. Tartışmanın ardından evden dışarı çıkan eşini takip eden Erhan Ulu, Balıklı Camii avlusunda Esra Ulu’yu 11 bıçak darbesiyle öldürdü.

‘SARILMAK İSTEDİM’

Kütahya Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen ilk duruşmada Erhan Ulu, “İşten döndüm ve kapıyı anahtarımla açtım. Eşim yatak odasındaki bilgisayarın başındaydı. Arkadan sarılıp öpmek istedim. Eşim beni fark edince telaş içinde MSN ekranını kapatmaya çalıştı. Tartışmaya başladık. Bizimle kalan kayınbiraderim Halil Özdemir odaya geldi, ‘Abla kaç, yakalandın’ dedi. Eşim evden çıkınca aldatılmış olma duygusuyla mutfaktan bıçak alıp peşinden gittim” dedi.

‘MSN’DEKİ BABAMDI’

Kızı öldürülen baba Şuayip Özdemir de duruşmada, o dönemde Almanya’da imamlık yaptığını, olay sırasında kızıyla MSN’den görüşenin kendisi olduğunu söyledi. Tanık olarak dinlenen Halil Özdemir (16) de eniştesi geldiği sırada ablasının MSN üzerinden babasıyla görüştüğünü ifade etti. Halil Özdemir, “Ablamla eniştem tartışıyordu. Eniştem mutfaktan bıçak almaya gidince ben de ‘Abla sen dışarı çık’ dedim ve sonra da polisi aradım” diye konuştu.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;