Senaryo gibi intihar planı

Borçları nedeniyle ölmek isteyen genç, polise kendini ihbar etti, olay yerine giden polise silah çekerek, kendini öldürtmeye çalıştı

06 Kasım 2009, Cuma 10:09
A A

Edinilen bilgiye göre Sancaktepe'de Bahri Bayram (24), tefecilerden aldığı 26 bin TL'lik borcu ödeyemeyince hayatına son vermeye karar verdi. Filmlere taş çıkartacak bir plan yapan Bahri Bayram, kuru sık bir silah satın alarak 155 polis İmdat'ı aradı.

Başka bir kişi gibi kendini tanıtan Bayram, polislere Samandıra Osmangazi Mahallesindeki boş alanda silahlı bir kişi olduğu ihbarını yaptı. Telefonda polislere aslında kendi eşgalini veren Bayram üzerindeki kıyafetleri de ayrıntılı bir şekilde telefondaki polise anlattı.

Olay yerine gelen polis ekipleri gelen ihbardaki eşgala uygun kişinin kimliğini kontrol etmek istedi. Tam bu sırada Bahri Bayram belindeki tabancayı çekerek polislere doğrulttu.

Ne olduğunu anlayamayan poliste silahını çekerek Bahri Bayram'a silahını bırakmasını söyledi. Ancak çılgın genç polislerin ikazlarına rağmen silahını bırakmayınca polis ekipleri havaya uyarı ateşi açtı.

'ZATEN ÖLMEK İSTİYORUM'

Tüm uyarılara rağmen Bahri Bayram silahını bir türlü bırakmadı. Polis Bayram'a “silahını bırak yoksa vururuz" deyince o da karşılık olarak, "Ben de zaten ölmek istiyorum" diye karşılık verdi. Olay yerine gelen ekipteki memurlar Bayram'ı ikna etmeye çalışırken Bahri Bayram'ın bir anlık dalgınlığından faydalanan diğer polisler üzerine atlayıp etkisiz hale getirdi.

Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğindeki sorgusu tamamlanan Bayram Karakoldan çıkarılırken yüzünü kapatarak “neden polise kendini öldürtmek istedin" şeklindeki soruya “psikolojik" diye cevap verdi. Zanlı daha sonra sağlık raporunun alınmasının ardından adliyeye sevk edildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;