Şener: Başbakan beni dinliyor

Şener: Başbakan beni dinliyor

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, partisinin Tuzla İlçe Teşkilatı binasının açılışında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İlçe binası önündeki parti otobüsünden halka seslenen Abdüllatif Şener konuşmasında hükümete yüklenirken konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. Şener kendisiyle ilgili basında yer alan ve "Başbakan tarafından telefonlarının dinlettirildiği" şeklindeki açıklamasıyla ilgili olarak, "Türkiye'de insanların %97'si dinlendiğine inanırken benim telefonlarımın dinlenmediğini söylemek mümkün değil" diye konuştu.

Şener, Telekominikasyon İletişim Kurumunun başbakana bağlı bir kurum gibi çalıştığını ileri sürerek,"Onlarca hadise yasal veya yasadışı tüm Türkiye'nin dinlendiğini göstermektedir. Son yıllarda Türkiye'de ne oldu bitti diye baktığımızda gördüğümüz temel hadise Telekomünikasyon İletişim Kurumu'nun kurulmasıdır. Bu kurum başbakanın talimatıyla kuruldu, yasayla kuruldu. Bu kurum daha önce yasal olarak dinleme yetkisine sahip kurumlardı da dinleyecek şekilde yetkilenmiştir yani jandarma emniyet istihbaratı MİT'i dinleyecek izleyecek nitelikte kurulmuştur. Bunun da ötesinde tüm Türkiye'yi dinleme yetkisiyle donatılmıştır ama bu kurum başbakana bağlı özel bir niteliğe sahiptir.

Denetimini başbakanın görevlendirdiği kişiler yapacak ve tamamıyle başbakanın kontrolünde bir kurum olarak oluşturulmuştur. Nitekim bu kurumun başkanı ve tüm personeli tek tek başbakan ve ulaştırma bakanı tarafından atanmıştır. Bu nitelikte tüm Türkiye'yi dinleyen dinleme yetkisine sahip diğer yasal kurumları izleme yetkisine sahip bir kurum varsa Türkiye de bunun anlamı şu dur başbakan tüm Türkiye'yi dinliyor demektir.

Bunun tercümesi açıklaması bu başka şekilde yorumlanması mümkün değil. Vatandaşların %97'si telefonlarının dinlendiğine inanırken benim telefonlarımın dinlenmediğini söylemek mümkün değil. Ben telefonlarımın dinlendiğine zaten yürekten inanıyorum bildiğim bir şey, Peki kim dinliyor. Ortada böyle bir kurum varken dinlemeyle yetkili bir birim varken bu birimin içinde başbakana bağlı mutemet bir ton personel varken beni kim dinliyor olabilir. Ben kendimin telefonlarının dinlendiğini biliyorum. Bu dinlemenin başbakan tarafından yaptırıldığına da inanıyorum böyle bir kurumun varlığı olamaz dünyanın hiçbir yerinde böyle nitelikte bir kurum yok" dedi.

Devamı 2. sayfada...

 


"BAŞBAKAN KENDİ EKONOMİSİ İYİ OLDUĞU İÇİN TÜRKİYE EKONOMİSİNİ DE İYİ SANIYOR"

Tuzla İlçe Teşkilatı binasının açılışında partililere seslenen Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, konuşmasının başında milletvekili dokunulmazlıklarına değindi. Şener, Meclisin raflarından 500 tane yolsuzluk dosyası olduğunu söyleyerek "Milletvekilliğini bakanlığı bıraktım dokunulmazlık gömleğini çıkardım ve Tuzla'ya öyle geldim. Peki mecliste milletvekilinin başbakanının bakanların dokunulmazlığı var mı? Asil mi önemli vekil mi? asillerin yokta neden şu vekillerin dokunulmazlığı var. Başbakanın bakanların vekillerin rüşvetten ihaleye fesat karıştırmaktan dosyaları var kimse dokunamıyor yargıda dokunamıyor güvenlikte dokunamıyor vatandaşta dokunamıyor. Dokunulmazlıklarımız yok hesap sormak isteyen varsa hodri meydan. Tozlu raflarda bekleyen beşyüz dosyanın hesabını soracağız sormaya geliyoruz' diye konuştu.

Konuşmasında ekonomik duruma da değinen Şener "Bu ülke yangın yerine dönmüştür, başbakan 'ekonomi iyidir' diyor 'teğet geçti' diyor. Aslında iyi olan insanlar dünyayı kendilerine göre algılar kendi ekonomisi iyi olduğu için başbakan Türkiye ekonomisini iyi sanıyor' dedi. Türkiye'yi uzun süre meşgul eden İsrailli işadamı Ofer'le ilgili de konuşan Abdüllatif Şener o yıllara dönerek "2006 yılı galata bölgesini ofer isimli bir İsrailli'ye verecekti Türkiye Cumhuriyeti'nin en büyük imar değişikliğiyle imar rantı oluşturulmuştu. Bunu Ofer'e verdiler önüme imzaya geldi ben reddettim asıl bu' Galata bölgesini rant furyasına dönüştürüp İsrailli Ofer'e vereceğim' diyen başbakanı unutmayacak tarih alnına bu konuyu kara leke olarak yazacaktır" dedi. Kendisini dinlemeye gelen yaklaşık 200 kişilik gruba seslenen Şener konuşmasının son bölümünde yargıya değindi. Şener "Asker sivil bürokratlar ekranda yargıya güvenmek lazım kendi haline bırakın diyor. Niye güveneceğim yargıya niye? halka güvenmeyeceksiniz politikacıya güvenmeyeceksiniz bu ülkenin aydınlarına güvenmeyeceksiniz de yargıya niye güveneceksiniz. Bu ülkede en büyük reformun yapılması gereken yer mahkemelerdir yargıdır. Türkiye partisi kral çıplak diyecek en büyük reformu yargı reformu olarak gerçekleştirecek. Herkes bir yerlere hesap verecek halka hesap verecek. Yargı da halka hesap verecek yargı. Sorumsuz yetkililer sadece bu ülkede var. Türkiye partisi bu sorumsuz yetkililer dönemine son verecek' diye konuştu. Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener konuşmasını bitirdikten sonra parti binasının açılışını gerçekleştirdi

DHA

2