Şener: İktidar kini derinleştiriyor

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, "İktidar kini ve nefreti derinleştirirken, sivil anayasaya vücut verecek bir ortam değildir" dedi

18 Ocak 2010, Pazartesi 15:08
A A

Partisinin Bergama ilçe binasının açılışı dolayısıyla ilçeye gelen Abdüllatif Şener, Cumhuriyet Meydanı’nda parti otobüsü üzerinden halka seslendi.

Şener, Türkiye Partisi’nin teşkilatlanmasını tamamladığını, seçimlere girme hakkı kazandığını belirterek, siyasete farklı bir üslup ve tarz getirme iddiasıyla yola çıktıklarını dile getirdi.

Şener, partilerinin ülkenin her yanında güçlü olduğunu, arkalarında ABD’nin, İsrail’in, patronların veya başka bir kesimin bulunmadığını, arkalarında milletin bulunduğunu kaydetti.

"SORUŞTURMA DOSYALARI MECLİS'TE TOZLANIYOR"


Türkiye Partisi iktidarında dokunulmazlığın kaldırılacağını söyleyen Şener, "Mecliste 500 soruşturma dosyası var. Milletvekillerinin, bakanların, başbakanın dosyaları var. İhaleye fesat karıştırmaktan, yolsuzluktan vesaireden. Hepsi meclisin raflarında tozlanıyor, açan yok, hesap soran yok. Dokunulmazlığı olmayanlar, olanlara sesleniyor diyoruz ki hesap soracağız, hodri meydan" dedi.

Türkiye’nin sivil bir anayasa ihtiyacı olduğunu belirten Şener, sözlerini şöyle sürdürdü: "Demokrasinin kurallarına sonuna kadar inanan ve mücadele veren bir siyasi hareketiz. Türkiye Partisi’nin hedefi tam sivil bir anayasa hazırlamaktır.

’Benim meclis çoğunluğum vardır’ diye tek taraflı anayasa değişikliği olmaz. Onun için mutabakatın, iş birliğinin olmadığı bir ortamda sivil bir anayasa hazırlanamaz. İktidar muhalefetle her gün kavga ederken, kini, nefreti derinleştirirken böyle bir ortam sivil bir anayasaya vücut verecek bir ortam değildir" 

Abdüllatif Şener, iktidar olmaları halinde yabancıya toprak satışını yasaklayacaklarını, eğitimde dershane sorununu ortadan kaldıracaklarını sözlerine ekledi. İlçe teşkilatının açılışını yapan Şener, partililerle bir süre görüştü.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;