'Seni Adana'nın Münevver'i yapacağım'

Adana'da öldürülen Tuğçe Anlaş'ın katilinin genç kızı "Sen Adana'nın Münevver'i olacaksın" diye tehdit ettiği ortaya çıktı

02 Aralık 2009, Çarşamba 14:10
A A

2 gün önce Seyhan Barajı kıyısında cesedi bulunup, kısa süre önce cezaevinden çıkan uyuşturucudan sabıkalı eski erkek arkadaşı tarafından öldürüldüğü ortaya çıkan Tuğçe Anlaş'ın Dubai'de çalışan ve cenazesinin defni için beklenen babası 49 yaşındaki Ergün Anlaş, dün gece Adana'ya ulaştı.

Sakinleştirici ve uyku verici iğne yaptırılan 2'si de kız 2 çocuk babası olan Anlaş, eve ulaşmadan uykuya daldı. Bu sabah uyanıp, üzgün ve ağlayan yakınlarını gören baba Anlaş'a "Kızın trafik kazası geçirdi, ancak, kurtaramadılar" açıklaması yapıldı. Adli Tıp Kurumu'na götürülen Anlaş, "Kızımı görmek istiyorum" diyerek morga geçti.

MESAJI KATİL ZANLISI MI ÇEKTİ?

Cenazenin yıkanması ve defni sırasında Tuğçe'nin babası Ergün ile kızkardeşi 17 yaşındaki Gizem Anlaş, sinir krizi geçirdi. Baygınlık geçiren Gizem Anlaş, zanlının tekrar birlikte olma isteği red edildiği için "Sen Adana'nın Münevver'i olacaksın" diye ablasını tehdit ettiğini söyledi.

Ablasının kendisine kayıp olduğu saatlerde cep telefonundan çektiği mesajın da katil zanlısı tarafından çekilmiş olabileceğini bildiren Gizem Anlaş, "Telefonuma gönderilen mesajı ablam çekmemiştir. Bunu ancak katil zanlısı çekmiştir. Çünkü mesajda küfürler var. Ablamın böyle bir şey yapacağına inanmıyorum" dedi.

'SONUM MÜNEVVER GİBİ OLACAK GALİBA'

Tuğçe Anlaş'ın amcasının kızı 18 yaşlarındaki Müge Anlaş da, kuzeninin katil zanlısı tarafından tehdit edildiğini öne sürerek, "Tuğçe ile konuşurken, İstanbul'da Münevver Karabulut cinayetinden söz ediyordu. Bize, 'Galiba benim sonum Münevver gibi olacak diyordu. Katil zanlısı da, Münevver'in öldürülüşünü hatırlatıp, bu şekilde tehdit ediyormuş" diye konuştu.

ZANLININ YAŞI BÜYÜTÜLMÜŞ

Cinayetten yaklaşık 10 gün önce Tuğçe Anlaş'ı döverek, öldürmekle tehdit ettiği öne sürülen katil zanlısının babası Yusuf En'in, öldürülen kızın kendisiyle görüşen yakınlarına, "Benim artık öyle bir evladım yok. İnşallah cezaevinden ölüsü çıkar" dediği iddia edildi.

Baba En'in eşinden boşandığı, boşanma sonrası kendisine velayeti verilen oğlu Malik En'in velayetini düşürmek üzere yaşının büyütülmesi için 8 Eylül'de mahkemeye başvurduğu ortaya çıktı.

18-20 yaş arasında gözüken ve cinayetten 35 gün önce yaşı büyütülen zanlının, bu durumdan yargılama süresince olumsuz etkilenebileceği belirtildi.

3

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;