Şenol Güneş'i çıldırtan maç

Bursaspor ile Karagümrük arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası maçının 53. dakikasında saha içi karıştı

06 Şubat 2015, Cuma 10:43
A A

Bursaspor ile Karagümrük arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası maçının 53. dakikasında saha içi karıştı. Olaylar şöyle gelişti: Karagümrük'ü Nihat, Bursaspor'dan Şener özbayrak'a çok sert bir faul yaptı.

Ardından Bursasporlu Josue, Nihat'ın üzerine yürüdü. Taç çizgisine yakın bir yerde meydana gelen gerilime Bursa'nın hocası Şenol Güneş de dahil oldu. İki takım futbolcuları birbirinin üzerine yürürken, Şenol Güneş maçın hakemlerine büyük tepki gösterdi.

İtiş kakış bir süre devam ettikten sonra karşılaşmanın hakemi Alper Ulusoy, Karagümrük'ten Nihat, Bursaspor'dan ise Josue'ye sarı kart gösterdi. Gerilim sonrası, Bursaspor idari menajeri Adil Cenkçiler de hakem Alper Ulusoy tarafından tribüne gönderildi. Yaşananlar sonrası Bursaspor taraftarı hakemlere ve Karagümrüklü oyunculara büyük tepki gösterdi.

Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, hakeme ve Karagümrüklü futbolculara sert tepki gösterdi.

"Maçı kazanmanın çok önemli olmadığını, 2 oyuncusunun sakatlandığı için oyundan çıktığını, sertlik nedeniyle sinirlenen Josue'yi de kart görmemesi için mecburen oyundan almak zorunda kaldıklarını vurgulayan Güneş, "Savaşa mı geldik ne oldu anlamadım" değerlendirmesinde bulundu.

"Güneş, maçın hakemlerinin sertliğe göz yumarak bir anlamda rakip oyuncuları teşvik ettiğini öne sürerek, şöyle konuştu: "Türkiye Futbol Federasyonu 14 yabancı oyuncu serbest kararı alacağına yabancı hakem getirsin. Suç yapan, tekme atanı teşvik edersen, ceza vermezsen oyuncu sertliğe devam eder.

Rakip takım antrenörü 'normal' diyor. Futbol oynanmıyor, bir kavga yapıyor. Ben Karagümrük sahasına polisle girdim, polisle çıktım. Bir de soyunma odasına dönerken bana posta koyuyor. Gözlemcilere de söylüyorum, bunları niye raporlarınıza yazmıyorsunuz.

"İstanbul'da biz bir şey yaptığımızda hemen rapor yazıyorsunuz. Ben ilk kez saha içinde bu kadar sinirlendim. Adam buraya sadece tekme atmaya gelmiş. Böyle ligde şampiyon olsan ne olur, olmasan ne olur."