Serap'ı yaşıtları yakmış

İETT ötobüsüne atılan ve liseli Serap'ın yanmasına neden olan molotofu, yine aynı yaştaki kişiler fırlatmış

Serap'ı yaşıtları yakmış

Küçükçekmece'de bir İETT otobüsüne molotof kokteyli atarak lise son sınıf öğrencisi Serap Eser'in yüzünün ve vücudunun yanmasına neden olan şüpheliler gözaltına alındı. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda 7 kişi gözaltına alındı. Yaşları 17 ile 18 arasında değişen şüphelilerin Küçükçekmece'de bir İETT otobüsüne molotof kokteyli atılarak Serap Eser'in yaralanması olaylarına karıştığı belirtildi. 

KAYIPLARA KARIŞMIŞLARDI

8 Kasım'da meydana gelen olayda yaşları 17 ile 18 arasında değişen şüpheliler 89-A numaralı Söğütlüçeşme-Zeytinburnu otobüsüne saat 19.40 sıralarında molotof kokteyli atmışlardı. Söğütlüçeşme yolu Papatya Durağı'nda meydana gelen olayda lise son sınıf öğrencisi Serap Eser'in yüzü yanmıştı. Olaydan sonra şüpheliler kaçarak kayıplara karışmıştı. 

Soruşturmayı derinleştiren Terörle Mücadele polisleri Okmeydanı'nda düzenledikleri operasyonla 7 kişiyi gözaltına aldı. Dün sabah gözaltına alınan şüphelilerden bazılarının sorgularında olaya karıştıklarını söylediği ifade edildi.

DHA