'Seray'ın zayıflığı işime gelmişti'

Dost Tarikatı'na üye olduğu gerekçesiyle ölüm tehditleri alan Çelik Bakü dönüşü Kanaltürk'teki 'Orada Neler Oluyor'da çarpıcı itiraflarda bulundu

'Seray'ın zayıflığı işime gelmişti'

- “Yaşadıklarım kamera şakası gibiydi. ‘Çelik eşcinseldi’ diye dedikodu çıksaydı temizlemesi daha kolay olurdu”.  “Evet, ülkeden kaçmak zorunda kaldım. Bakü’ye gitmeseydim, iftiralar yüzünden ya alkolik, ya uyuşturucu bağımlısı ya da tarikat üyesi olacaktım. Bir kadın çıktı, yalanlar uydurdu ve hayatımı kararttı”.

- “Bu kadın önce ‘Yaptığı şarkılar benimdir’ dedi. Yetmedi, ‘Çelik tarikat üyesi’ diye çamur attı. Çünkü garip tekliflerini reddettim”.

- “Bu ülkede Ergenekon şüphelisi bile oldum. 5 yıldır silah taşıyor, silahla uyuyorum. Ne yazık ki korumayla dolaşıyorum. Silah ve korumayla yaşamak zorunda kalıyorsam bu benim değil, ülkemin ayıbıdır”.

- “Bir ara adım, bu tür haberlerle öyle yıprandı ki Seray Sever’in çıkıp aşk yaşadığımızı iddia etmesi haberine bile bilinçli olarak ses çıkarmadım. Seray’ın bu kadınsı zayıflığı gündemi değiştirmem için işime gelmişti”.

- “Seray bütün bu olayları yaşadığım sırada ayrıldığım eşim Buket’e ‘Biz Çelik ile evlenecektik’ demiş. İşte o zaman canımı çok yaktı. Ben de ‘Sussun, yoksa ayakkabılarını anlatırım’ dedim. Ama bu ayakkabı meselesini ölene kadar açıklamam. Seray’ı severim”.

- “Ölüm korkum yok. Kendimi ne kadar korursam koruyayım, bir gün hepimiz gideceğiz. Eski eşim Buket’e, 5 yaşındaki oğlum Ata’ya ve sevdiklerime bir şey olmasın yeter”.

ÇELİK'İN BAŞINA NE GELMİŞTİ?

Çelik’in 2002’de öldürülen Necip Hablemitoğlu, 2004’de öldürülen emekli onbaşı, Dost Tarikatı lideri İhsan Güven ile çekilmiş fotoğrafları ortaya çıkmıştı. Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz ise Çelik’in bu bağlantılarını manidar bulduğunu açıklamıştı. Çelik bu olaylar sırasında ölüm tehditleri almış, ülkeyi terk etmek zorunda kalmıştı.