Sercan Aslan'a doğru

Golcü sıkıntısını çözmek isteyen Galatasaray, Sercan Yıldırım'a karşı Bursaspor'a Aydın Yılmaz ve Serdar Eylik ile 3 milyon euro önerdi

18 Aralık 2009, Cuma 05:00
A A

Milan Baros’un tarak kemiğinin kırılması ve Nonda’nın sakatlığı nedeniyle antrenmanlara düzenli çıkmaması nedeniyle golcü arayışlarına hız veren Galatasaray, Bursaspor’un genç yıldızı Sercan Yıldırım’ı renklerine bağlamak için harekete geçti.

Sarı-Kırmızılılar genç yıldıza karşı Bursaspor’a biri peşin, ikisi 6 ay vadeli 3 milyon euro ve Ertuğrul Sağlam’ın istediği Aydın Yılmaz ile Serdar Eylik’i vermeyi kabul etti. Yeşil-Beyazlılar ise Aslan’dan bu iki oyuncuyu artı 5 milyon euro talep etti.

Transferin pazartesi gününe kadar olumlu ya da olumsuz netleşmesi bekleniyor. Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard’ın yöneticilere ayrıca “Bana oynayacak sağlam futbolcu lazım. Nonda sık sık sakatlanıyor ve istikrarsız. Talibi varsa devre arasında satın” dediği kaydedildi. Hollandalı hoca, ayrıca çok kaliteli ve topu oyuna iyi sokabilen bir yabancı stoper alınması gerektiğini de söyledi.

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard yönetimden mutlaka kaliteli bir golcü ve yabancı stoper alınmasını istedi, Sercan için temaslar başladı.

ÖZEL HABER- OSMAN ŞENHER/POSTA SPOR

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;