Sercan Yıldırım Moskova yolcusu

Bursaspor'un genç yıldızı Sercan Yıldırım artık gollerini Lokomotif Moskova için atacak

02 Mart 2011, Çarşamba 08:46
A A

İki sezondur transfer borsasının en popüler ismi olan ve Fenerbahçe, Galatasaray ile Beşiktaş olmak üzere birçok kulübün gündemine gelen Sercan hocası Ertuğrul Sağlam’ın izniyle Rusya’ya giderken, bu ziyaretin hayırlı bir iş için olduğu dün ortaya çıktı.

Yönetimden transfer ile ilgili olarak teklif gelmediğinin açıklanmasına rağmen “Hem iş hem de kısa süreli bir tatil için Moskova’daydım. Takım ismi veremem ancak bir Moskova kulübü olduğunu söyleyebilirim” diyen Sercan tercihini Lokomotif‘ten yana kullandı.

Önce Bobo’ya talip olan ancak Beşiktaş’ta kalması üzerine rotasını Sercan’a yönlendiren Rus ekibi ile Bursaspor arasında yapılan görüşmeler dün mutlu sonla noktalandı.

TEMİNAT BEKLENİYOR

Sercan için 3 Büyükler’den en son 12 milyon Euro isteyen Bursa Başkanı İbrahim Yazıcı, Türkiye’den ayrılmak isteyen oyuncusunun yarı fiyatına L.Moskova’ya satışına onay verdi.

Bonservis için 6 milyon Euro ödeyecek olan Moskova ekibi Sercan’a da yıllık 1.4 milyon Euro’dan 3 yıllık sözleşme imzalatacak.

Kulüpler arasında hiçbir sorun bulunmamasına karşın transfer Lokomotif’in banka teminatını göstermesinin ardından resmiyet kazanacak.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;