Serdar Ortaç'tan Demirtaş'a 'Ahmet Kaya teşekkürü'

Şarkıcı Serdar Ortaç, Ahmet Kaya tartışmasında kendisini 'En samimi ve en masum' gördüğünü söyleyen BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a teşekkür etti. Ortaç, 'Başbakan söyledi diye özür dilemedim, 13 yıl önce diledim, halen özür diliyorum' dedi

21 Kasım 2013, Perşembe 16:50
A A

Selahattin Demirtaş, CNN Türk’te dün akşam yayınlanan Tarafsız Bölge programında "Ahmet Kaya hepimizin içinde bir yara olarak kalacaktır. Serdar Ortaç en samimi, en masum olanı. Pişmanlığını defalarca gösterdi" dedi.

Demirtaş’ın kendisi ile ilgili sözlerini DHA muhabirine değerlendiren sanatçı Serdar Ortaç, "BDP Genel Başkanı Sayın Demirtaş haklı. Bin kere pişmanım. Herkesin de pişman olduğunu düşünmek istiyorum. O dönemin savcıları rahmetliye 20 seneye yakın hapis istedi. O dönemin en büyük gazeteleri kötü yazılar yazdı. Eğer bir suçlu varsa hepimiz suçluyuz. O yüzden BDP Genel Başkanı sayın Demirtaş bunda haklı" dedi.

Serdar Ortaç, suçlanan isimler arasında en zayıf halka olduğu ve her şeyi kabullendiği için kendisine yüklenildiğini belirterek, şöyle konuştu:

'DEMİRTAŞ'A TEŞEKKÜR EDİYORUM'

"Ama, inşallah bu yüklenme bir vesile olur. Çünkü yıllardır yok saydığımız insanları kabul edebilir bir aşamaya geldik. Bu insanlarla birlikte savaştığımızı, birlikte bu ülkeyi kurduğumuzu geç de olsa öğreniyoruz. Ben bazıları gibi Başbakan söyledi diye samimiyetsizlik yapıp özür dilemedim. BDP Genel Başkanı Demirtaş’a açıklamalarından dolayı teşekkür ediyorum."

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;