Serdar Taşçı'nın hayali Barcelona

VfB Stuttgart'ta forma giyen Serdar Taşçı, Türk Milli Takımı'nda yer bulmanın daha kolay olduğunu söyledi

20 Haziran 2011, Pazartesi 13:12
A A

Serdar, Alman spor dergisi Kicker’de yer alan röportajında, Türk Milli Takımı’nı tercih etmediği için pişmanlık duyup duymadığı şeklindeki bir soruya karşılık, "Hiçbir zaman pişmanlık duymadım. Tabii ki Türk Milli Takımı’nda yer bulmak daha kolay. Alman Milli Takımı için rekabet daha büyük. Başarılı olmak için çok sıkı çalışman gerekiyor. Ama bu da gelişmen için iyi" şeklinde konuştu.

Bundesliga’da bu sezon neden başarılı olamadıklarının sorulması üzerine de Serdar, takım olarak iyi oynamadıklarını, kendisinin de daha iyi oynayabileceğine inandığını belirterek, sezon boyunca 3 teknik direktör değiştirdiklerini, bunun da futbollarını olumsuz yönde etkilediğini ifade etti.

Avrupa’nın diğer liglerinden kendisine tekliflerin geldiğinin hatırlatılması üzerine de Serdar, "Doğru, iyi kulüplerden teklifler geldi. Ben kendime güveniyorum, temelde gerekli kaliteye sahibim. Ancak bu yıl başka bir kulübe geçme konusunu düşünmedim" dedi.

"HAYALİMDEKİ TAKIM BARCELONA"

VfB Stuttgart ile olan sözleşmesinin 2014 yılında sona ereceğinin hatırlatılması ve gelecekte hangi kulüpte oynamak istediğinin sorulması üzerine de Serdar, her futbolcunun oynamak istediği Avrupa’da 8 ile 10 iyi kulübün bulunduğunu belirterek, "Hayalimdeki takım her zaman FC Barcelona’ydı. Neden günün birinde orada oynamayayım ki" diye konuştu.

Avrupa’daki en iyi ligin hangisi olduğu sorusuna karşılık ise Serdar, en iyi ligin İngiliz ligi olduğunu, burada 6 ya da 7 iyi takım bulunurken İspanya liginde mücadelenin sadece Real Madrid ile FC Barcelona arasında olduğunu kaydetti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;