'Serdar'ım...'

Kumburgaz'da 17 Ağustos'ta kiraladıkları deniz bisikletiyle 4 arkadaşıyla birlikte kaybolan ve pazartesi günü Marmara Adası sahilinde cesedi bulunan Serdar Demir, memleketi Diyarbakır'da toprağa verildi. Serdar Demir'in babası 'Serdar'ım hakkım sana helal olsun' diye ağıt yaktı

29 Ağustos 2014, Cuma 12:40
A A

İstanbul Kumburgaz’da denizde kaybolduktan sonra geçen pazartesi günü Marmara Adası sahilinde cesedi bulunan Serdar Demir’in cenazesi bugün sabah saatlerinde tarifeli uçakla memleketi Diyarbakır’a getirildi. Demir’in cenazesi Diyarbakır Havaalanı’nda yakınları ve çok sayıda kişi tarafından karşılandı. Uçaktan alındıktan sonra Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ait cenaze arabasına alınan Demir’in cenazesi uzun bir araç konvoyu eşliğinde Yeniköy Mezarlığı Camii’ne götürüldü. Bu sırada Serdar Demir’in annesi Rızket Demir’in de cenaze arabasının ön tarafına bindiği görüldü.

Daha sonra Yeniköy Camii’ne getirilen Serdar Demir’in akrabalarının katılımı ile cenaze namazı kılındı. Demir’in cenazesi namaz kılınmasının ardından Yeniköy Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenaze törenine HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Lice Belediye Başkanı Rezan Zoğurli, DBP Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt ve Serdar Demir’in akrabaları katıldı.

Cenazenin defnedilmesi sırasında Serdar Demir’in babası Mehmet Can Demir, "Serdar’ım hakkım sana helal olsun" diye ağıt yaktı.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;