Serena sinema yıldızı olmak istiyor

Bayanlar tenisinin en önemli isimlerinden Serena Williams, kariyeri sona erdikten sonra sinemaya geçmek istediğini açıkladı

12 Kasım 2009, Perşembe 12:54
A A

Dünyanın en çok para kazanan bayan sporcusu unvanına sahip olan ABD’li tenisçi Serena Williams, katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamada, tenis kariyerine son verdikten sonra bir Hollywood yıldızı olmak istediğini ifade etti.

Daha önce küçük roller üstlendiğini ancak bunun çok sönük kaldığını söyleyen Williams, “Kameralar karşısında olmayı ve rol yapmayı çok seviyorum. Bir sinama starı olmam gerektiğini düşünüyorum. Hızlı koşabilirim, yüksek atlayabilirim, daha hareketli ve ciddi rollere, bir yıldız olmaya hazırım“ şeklinde konuştu.

11 Grand Slam şampiyonluğu ve çiftlerde iki olimpiyat altın madalyası olan Amerikalı tenisçi, 2005 yılında dünyaca ünlü bir tenis dergisi tarafından son 40 yılın en iyi 17. oyuncusu seçilmişti.

Kız kardeşi Venus Williams ile birlikte profesyonel tenis hayatına adım atan Serena Williams, dünyanın en çok para kazanan bayan sporcusu olma unvanını elinde tutuyor.

AYNUR TATTERSALL-LONDRA/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;