Sergen Yalçın'a 3 maç ceza!

PFDK, Sergen Yalçın'a 3 maç soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı verdi

24 Mart 2015, Salı 17:07
A A

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'ndan Sivasspor'a şok haber... Yiğidolar'ın Teknik Direktörü Sergen Yalçın, 3 resmi karşılaşmada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı aldı. Konuyla ilgili TFF'nin resmi internet sitesindeki açıklama şu şekilde:

"MEDICANA SİVASSPOR Kulübü'nün, 18.03.2015 tarihinde oynanan KAYSERİSPOR - MEDICANA SİVASSPOR Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin kupa kategorisinde misafir kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı 2.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada MEDICANA SİVASSPOR Kulübü idarecisi ALİ RIZA SERGEN YALÇIN Kurulumuza her ne kadar idareci olarak sevk edilmiş ise de Teknik Adamların Eğitimi Ve Sınıflandırılması Talimatı'nın 18/1.,2.,3. ve 5. Maddeleri gereği "teknik adam" görevi ifa ettiği dikkate alınarak müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle FDT'nin 41/1-c ve 35/4. maddesi uyarınca 3 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu) karar verilmiştir."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;