Servet'e devler talip

Servet Çetin'in menajeri, Galatasaray'da forma giyen futbolcunun Liverpool ve Arsenal'in gündeminde olduğunu söyledi

Servet'e devler talip

Servet Çetin hakkında çıkan transfer dedikodularına Radyospor’da Aydın Cingöz ile Haber Aktif programında açıklık getiren oyuncunun menajeri Mithat Halis, çarpıcı açıklamalar yaptı.

LIVERPOOL KENDİ AÇIKLADI
Servet için henüz resmi bir teklif almadıklarını söyleyen Halis, “Liverpool, Servet ile ilgilendiğini kendi açıkladı” dedi. Halis, “Servet Çetin için resmi bir teklif gelmedi. Marsilya’nın yaptığını yapan bir kulüp henüz yok. Bazı takımlar o bölgeler oyuncu arıyorlar.

Özellikle Liverpool, Arsenal, Tottenham. Dolayısıyla bu takımlar Servet’i takip ediyorlar. Bu haberlerin çıkmasının nedeni bu takımlar. Kendileri açıkladılar. Servet, Bayer Munih ve Hamburg ayrıca Lyon’un gündeminde” diye konuştu.

SERVET’İN SÜREKLİLİĞİ CAZİBE NEDENİ


Servet’in uluslararası arenada tanınan bir futbolcu olduğunu ifade eden Halis, “Servet kendi bölgesinde Avrupa’nın en iyi futbolcularından. Ve dolayısıyla bir çok takımın ilgisini çekiyor. Servet’in sürekliliğinin olması da onu isteyen takımlar açısından dahi cazip kılıyor” dedi.

LIVERPOOL VE ARSENAL’IN LİSTESİNDE

Galatasaray ile yapılan sözleşmede Servet’in Avrupa’ya transferi için özel bir madde koydurmadıklarını ifade eden Halis, ilginç açıklamalarına devam etti: “Galatasaray ile Servet’in Avrupa’ya gidişi konusunda özel bir anlaşma yapmadık.

Eğer böyle bir anlaşma yapsaydık Servet bugün Marsilya’da oynardı. Servet’in fiyatı bellidir. Servet Liverpool ve Arsenal’ın listesinde var.”

ÖNCELİĞİMİZ İNGİLTERE VE ALMANYA

Servet’in Avrupa’ya transferi halinde öncelikleri olduğunu söyleyen Halis, sözlerine şöyle devam etti: “Önceliğimiz İngiltere ve Almanya. Her iki ülkede Servet’in oynaması için çok uygun.

Servet Avrupa Birliği futbolcusu değil ancak gideceği takımda bu baraja takılmaz. Ayrıca Servet’e talip olan takımlar büyük takımlar olduğu için bonservisi oldukça yüksek. Dolayısıyla onu alacak takımlar bellidir.”

BİR AY İÇİNDE NETLİK KAZANACAK

Servet’in devre arasında Avrupa’ya gidip gitmeyeceği tartışmaların da açıklık getiren Mithat Halis, “Tahmini konuşuyorum, Liverpool’un iki stoperi de sakat. Eğer Liverpool isterse Servet’i alır. Bunu ne Galatasaray, ne Servet engelleyebilir.

Çünkü Liverpool dünyanın en büyük takımlarından biri. Parayı verir ve alır. Servet’in başka bir takıma gidip gitmeyeceği bir ay içinde belli olur” şeklinde konuştu.

3