Sevgi cinayeti

Mersin'de Şefika Kayra en yakın arkadaşı Nurgül Küçük'ü sahilde tabancayla öldürdü. Daha sonra aynı silahla intihara kalkışıp ağır yaralandı

06 Eylül 2009, Pazar 10:44
A A

Mersin’de Şefika Kayra en yakın arkadaşı Nurgül Küçük’ü sahilde tabancayla öldürdü. Daha sonra aynı silahla intihara kalkışıp ağır yaralandı. İkisi de tesettürlü olan kızlardan Şefika’nın 29 Eylül’de nişanlanacak Nurgül’e sık sık “Sen evlenince Sakarya’ya gideceksin. Ben burada tek başıma sensiz ne yapacağım, nasıl yaşayacağım” dediği öğrenildi.

KURAN DERSLERİ VERMİŞTİ

Mersin’de Şefika Kayra (18) ve Nurgül Küçük (27) aralarında 9 yaş olmasına rağmen çok yakın arkadaştı. Şefika ilkokuldan sonra okula gitmemişti. İmam Hatip mezunu olan Nurgül Şefika’ya Kuran dersleri vermişti. Tesettürlü iki genç kız her gün görüşüyor, birlikte Kuran okuyordu. Sakarya’da oturan bir gençle sözlenen Nurgül 29 Eylül’de nişanlanacaktı.

'SAHİLDE DERTLEŞELİM' DEDİ

Şefika sık sık Nurgül’e “Sen evlenirsen ben tek başıma kalacağım. Sen gidersen ben yapayalnız ne yaparım” diyordu. Şefika önceki gün Nurgüller’e geldi. Evde Kuran okunuyordu. İki genç kız okunan Kuran’a eşlik etti. Okuma bittikten sonra Şefika, Nurgül’e “Gel deniz kenarına gidip dertleşelim” dedi. İki genç kız sahile gitti, sohbet ederlerken Şefika çantasından bir tabanca çıkarıp Nurgül’ü başından vurdu.

TABUTUN ÜSTÜNDE GELİNLİK

Arkasından kendi başına ateş etti. Nurgül olay yerinde öldü, Şefika ağır yaralandı. Nurgül dün tabutunun üzerine gelinlik konarak toprağa verildi. Nurgül’ün kardeşi Adem Küçük (25) “Şefika ve ablam hiç ayrılmazdı. Şefika olay öncesi bize geldiğinde tedirgindi, gariplik olduğunu sezmiştik. Şefika sürekli ablama “Evlenince uzaklara gidip beni bırakacaksın. Bunu yapamazsın, üzülüyorum” diyordu” dedi.

AYRI KALMA KORKUSU KATİL ETTİ

Polis olayın aşırı sevgi ve sevdiğinden ayrı kalma korkusundan kaynaklanmış olabileceğini düşünüyor. Polis bu görüşe arkadaşların en yakınlarıyla konuşarak vardı. Cinayet silahının Şefika’nın babasına ait olduğu, genç kızın cebinden de bir avuç mermi çıktığı öğrenildi. Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Yaşam Destek Ünitesi’ne bağlanan Şefika Kayra ölümle pençeleşiyor.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;