Sevgili dehşeti

Burhaniye'de, sevgilisini öldürüp otomobilde canına kıymak isteyen genci Kaymakam, 'Düğününü ben yapacağım' diyerek ikna etti

14 Nisan 2011, Perşembe 13:31
A A

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, 21 yaşındaki sevgilisi Gamze Tanırkut’u öldürdükten sonra otomobilinde aynı av tüfeğiyle canına kıymak isteyen V.A., Kaymakam Ali Uslanmaz tarafından ikna edilerek, intihardan vazgeçirildi. Kaymakam Uslanmaz, teslim olan genci, kendi makam otomobiliyle İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüp teslim etti.

Burhaniye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde hizmetli olarak çalışan Gamze Tanırkut, bugün saat 07.30 sıralarında işyerine gitmek üzere yola çıktı. Genç kız, Hürriyet Caddesi’ndeki işyerinin bahçesine geldiğinde, sevgilisi olduğu belirtilen 30 yaşındaki inşaat işçisi V.A.’nın av tüfeğiyle saldırısına uğradı.

Göğsünden vurulan genç kadın olay yerinde yaşamını yitirirken, V.A., otomobiliyle kaçtı. Tanırkurt’un cesedi olay yerinde polis ve savcının yaptığı incelemenin ardından Burhaniye Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı.KAPILARI KİLİTLEYİP NAMLUYU ÇENESİNE DAYADI

Polis üç saat sonra V.A.’nın otomobilini olay yerine 5 kilometre mesafedeki Adıyar Tatil Sitesi yakınlarında farkedip, sıkıştırdı. Otomobilinin kapılarını kilitleyen V.A., olayda kullandığı av tüfeğini bu kez kendi çenesinin altına dayadı.

V.A., kendisini tüfeği bırakması için iknaya çalışan polislere “Yaklaşmayın yoksa kendimi vururum" diyerek, 1.5 saat boyunca direndi.'DÜĞÜNÜNÜ BEN YAPACAĞIM' DİYEREK KANDIRDI

Bu sırada olayı haber alarak gelen Burhaniye Kaymakamı Ali Uslanmaz, genç kızın öldüğünü bilmeyen V.A.’yı, “Canına kıymaya değmez. Bırak tüfeği, ben sana yardımcı olacağım. Düğününü de ben yapacağım" diyerek kısa sürede ikna edip, intihardan vazgeçirdi.

Kaymakam Uslanmaz, makam otomobiline aldığı V.A.’yı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüp, teslim etti. Tanırkut’u kendisinden ayrılmak istediği için vurduğu ileri sürülen V.A.’nın işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.

Sefer TALAY / BURHANİYE, (DHA)

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;