Sevgili için bayraklı eylem

Mersin'de tanıştığı Azeri Samira Nejefova'nın vizesi dolduğu için sınır dışı edilmesine tepki gösteren Güray Sarı, valilik önünde eylem yaptı

03 Aralık 2009, Perşembe 12:31
A A

Önde Azerbaycan bayrağı, sırtında Türk Bayrağı ile Mersin Valiliği önüne gelen Güray Sarı,"Eşimi istiyorum" diye bağırmaya başladı. Yanında eşi olmadan yaşamın anlamı olmadığını söyleyen Sarı, kimsenin kendisine yardım etmediğini belirtti.

Ağlayan Sarı, Azeri eşiyle resmi nikah işlemlerini tamamlayamadığını, vizesi de dolunca sınır dışı edildiğini belirterek, "Samira Nejefova ile dini nikah kıymıştık, ancak, resmi nikah işlemlerini tamamlayamadık.

Eşimin vizesi doldu, sınır dışı ettiler. Bu yüzden ceza yedi. 5 yıl Türkiye'ye giremeyecek. Ben de param olmadığı için Azerbaycan'a gidemiyorum.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Türkiye'nin Azerbaycan Büyükelçisi Hulusi Kılıç'tan yardım istiyorum" dedi. Sorununu dinlemeye çalışan polislere sürekli, "Eşimi istiyorum" diyen Sarı, Vali Yardımcısı Kadir Oktan'la görüştürüldü.

Derdini Oktan'a anlatan Sarı, daha sonra serbest bırakıldı. Sarı'ya Valilik tarafından 500 lira para yardımı yapılabileceği açıklandı.

Mustafa İNSAN/MERSİN (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;