Sevgili mi, köle mi?

20’lerinin başında olduğunu tahmin ettiğim genç bir kadın, sevgilisine Whatsapp’tan şu şartları yollamış... Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz yazdı...  

03 Şubat 2018, Cumartesi 05:00
A A

Beni sevdiğini göstereceksin. Benimle fotoğraflar, snap’ler atacaksın.  ‘Aşkım’ kelimesini sürekli kullanacaksın.

Instagram ve Whatsapp profilinde ilişkiye başlama tarihimiz olacak. Sorularıma oflamadan puflamadan cevap vereceksin. Her akşam iyi geceler, her sabah da günaydın mesajları atacaksın.  

Gece ben uyuduğumda, sabah görmem için mesajlar atacaksın. Telefonuna istediğim zaman bakabileceğim. Birinci dereceden akraban dışında eve kız girmeyecek.

Profilindeki gereksiz kızları sileceksin. Regl günlerimde alttan alıp beni ilgiye boğacaksın. En kısa zamanda evlilik teklif edeceksin. İyi bir eş, iyi bir baba olacağını herkese göstereceksin.

Anlaşılan çocuk bir takım hatalar yapmış, genç kız da affetmek için bu şartları öne sürmüş. Tamam da, bu genç kızımız kendisine sevgili değil, köle arıyor. Peki bugüne kadar bunları yapmamış o genç erkek, zorla bunları yaparsa mutlu olacak mı?

Tabii ki hayır. Ya o genç kızımız, istemeyerek bunları yapan erkekle mutlu olacak mı? Yine hayır. Ben bu genç kıza ve onun gibi düşünen diğerlerine madde madde şunları anlatmak istiyorum:

Seni sevdiğini göstermeyen kimseyle birlikte olma. Mesele fotoğraflar atıp başkalarına nazire yapmak değil, birbirinize duyduğunuz bağlılık. İlişkiye başlama tarihi size kalsa ne olur, başkaları bilse ne olur...

Sorularına oflayarak cevap veren biri zaten iyi sevgili olmaz. İçten gelmedikten sonra atılan o mesajların hiçbir anlamı yok. Sevgilini her gece nöbete mi dikeceksin ya? El insaf!

Kişinin sosyal medya hesapları özeldir ve dilediğini takip eder. Cep telefonunu karıştırmak özgüveni olmayan insanların işidir.

Eve kız girmeyecekmiş. Sevgilini hapishaneye kapat istersen!  

Regl günlerinde anlayışlı olacaktır elbette ama bunu da bir ilgi objesi olarak kullanma.

Olay anlaşıldı, amaç evlilik. Ama erkeği evliliğe böyle razı edemezsin.

Kime gösterecek? Sen kendi ilişkini düşünmüyorsun, başkalarına bazı şeyleri ispat etmek istiyorsun.