Sevgililer Günü'nde almamanız gereken klişe hediyeler

Sevgililer Günü yaklaştı, sevgilisi olanları hediye telaşı sardı. Bu işte acemi olup ne alacağını bilemeyenler kadar, ilk akla gelen hediyeyi alıp durumdan kurtulmaya çalışanlar da olacak. Ama yaratıcılığını kullanıp hem anı hem de hediyeyi özelleştirenler kazanacak. İşte yaratıcılıktan uzak "klişeleşmiş" hediyeler...

12 Şubat 2018, Pazartesi 15:14
A A

KIRMIZI GÜLKadınlara alınabilecek gelmiş geçmiş en klişe hediye kırmızı gül. Klişe olabilir ama beğenilme garantisi olan hediye diyorsanız haklısınız. Ama yeni ve daha yaratıcı şeyler denemenin sizce de vakti gelmedi mi? En azından uğraşılmış ve üzerinde düşünülmüş olur. Kim bilir sevgiliniz size yeniden aşık olur.

PELUŞ OYUNCAKKadınların beğenme olasılığı çok yüksek olan bu hediye gayet sevimli olabilir. Hatta dev boyda olanlar pekala koltuk, yatak görevi de görebilir. Ama yaratıcılıktan pek nasibini alamamış bu hediye oldukça da klişe. Yanına bir demet kırmızı gül alıp hem sevimli hem romantik görüneyim deseniz de klişeden uzaklaşamazsınız.

SİHİRLİ KUPA BARDAKİçine sıcak su koyunca fotoğrafınızın ortaya çıktığı bu kupalar çıktığı günlerde romantikti kabul edelim. Ama artık sizce de fazla da klişeleşmedi mi? Ofiste "şuna bak sevgilisini nasıl da seviyor, kupasında bile resmi var" dedirtme olasılığı da düşük. Artık daha çok belediye dağıtmış izlenimi veriyor.

AKROSTİŞ ŞİİRSevgilinize şöyle romantik bir şiir yazabilirsiniz neden olmasın. Ama akrostiş yapıp, baş harflerine uygun cümle uyduracağım diye uğraşmayın. Ve en önemli detay lütfen kağıdın uçlarını yakmayın.

İSİM YAZILI YASTIKEvet isminiz yan yana çok güzel duruyor olabilir. Ağaçlara kazımış, duvarlara yazmış olabilirsiniz. Ama sakin olun isimlerinizin yazmadığı tek bir eşyanız olsun.

YAZILI ÇİKOLATAÖzel bir aromayla kendi ürettiğiniz çikolataya bir şeyler yazsaydınız iş yapabilirdi evet. Ama çok kolay ulaşılabilen bu çikolatalar sandığınız kadar romantik değil. Ne dersiniz?

PARFÜMParfüm herkesin aklına ilk gelen hediyelerdendir kuşkusuz. Ama siz siz olun sevgilinize parfüm hediye almayın. Kokunu beğenmiyorum ya da ter kokuyorsun demenin bir yolunu arıyorsanız bunun zamanı Sevgililer Günü değil. 

HEYKELCİKYılın en iyi babası , annesi, ninesi, arkadaşı kısacası her hali türemiş bu hediyeyi siz siz olun almayın.NTV

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.