Sevgilisini gömdü, üstünde piknik yaptı

Konya'da 16 yıllık evli sevgilisi Yaşar Kaya'nın 33 yaşındaki Ayşe Demir'i, parçalara ayırdıktan sonra arsasına gömdüğü ve üstünde piknik yaptığı ortaya çıktı

27 Nisan 2011, Çarşamba 11:21
A A

Yaklaşık 16 yıldan bu yana birlikte olduğu Yaşar Kaya’dan 3 çocuğu olan Ayşe Demir, 31 Mart 2010 tarihinde kayboldu. Demir’in ablası da polis merkezine giderek kayıp başvurusunda bulundu.

Ayşe Demir’in bulunması için çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Demir’in gidebileceği yerleri kontrol etti. Ancak, sonuç alamadı.

ANNESİNE TOKAT ATMIŞ

Ayşe Demir’in, Yaşar Kaya ile ilişkisinin olduğunu öğrenen polis, araştırmayı derinleştirdi. Kaya’nın 2001 yılında sevgilisi Demir’in 63 yaşındaki annesi Gül Demir’e tartışma sırasında tokat attığı ve kadının düşünce öldüğü, ölüme sebebiyet vermek suçundan 3 yıl tutuklu kaldığı bilgisine ulaştı.

Bunun üzerine Kaya’yı 1 yıl boyunca takibe alan polis, Kaya’yı 2 gün önce evinde gözaltına aldı.

CESEDİ 10 PARÇAYA BÖLMÜŞ

Yaşar Kaya’nın suçunu kabul etmemesi üzerine polis, Kaya’nın bir yıl boyunca sürekli piknik yaptığı Konya- Beyşehir Karayolu’nun 40’ıncı kilometresindeki arsasında İzmir’den özel getirilen kokuya duyarlı iki köpek ile arama yaptı.

Yapılan aramada köpeklerin arsada bulunan karavanın etrafında yoğunlaşması üzerine polis, kazı çalışmasına başladı. Yapılan kazıda, Ayşe Demir’e ait çürümüş vaziyette 10 parçaya bölünmüş ceset bulundu.

"AYŞE'DEN OLAN ÇOCUKLARIMA EŞİMLE BAKIYORDUK"

Cesedin bulunması ardından 3’ü Ayşe Demir’den olmak üzere 7 çocuk babası olan Yaşar Kaya, cinayeti işlediğini itiraf etti. Kaya, polise verdiği ilk ifadesinde, şöyle dedi: "Ayşe’den 3 çocuğum var. Çocuklara resmi nikahlı eşim ile birlikte bakıyorum. Ayşe çocuklarımızla hiç ilgilenmiyordu.

Bu yüzden sürekli tartışıyorduk. Olaydan 20 önce de Ayşe kendisini dövdüğüm gerekçesiyle benden şikayetçi oldu.. Olayın meydana geldiği gün de karavanda tartışmaya başladık.

"KOKMASIN DİYE GÜBRE DÖKTÜM"

Sinirlerime hakim olamadım. Ayşe’yi göğsünden ve karnından bıçaklayarak öldürdüm. Daha sonra gömülmesi kolay olsun diye cesedi parçalara ayırdım. Cesedin kokmaması için de üzerine hayvan gübresi döktüm ve gömdüm."

İhsan YALÇIN/DHA

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;