Sevgilisini haşladı, 2 yıl ceza aldı

Çarşamba, 16 Haziran 2010 - 15:57

Sevgilisini haşladı, 2 yıl ceza aldı

Boşandığı fakat birlikte yaşadığı 32 yaşındaki Seçil Ok'u, kendisinden tamamen ayrılmak istemesine sinirlenip çaydanlıkta kaynattığı suyu başından dökerek haşladığı iddiasıyla tutuksuz yargılanan 46 yaşındaki Menderes Yıldırım, 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Antalya'da bar işleten Seçil Ok, 3 yıl evli kaldıktan sonra boşanmasına rağmen aynı evi paylaşmayı sürdürdüğü Menderes Yıldırım'ın 1 Eylül 2008'de üzerine çaydanlıkla kaynar su dökerek kendisini yaktığını iddia ettti. Olaydan 3 gün sonra yakalanan Yıldırım, 1 ay tutuklu kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Seçil Ok, avukatı Salih Samsa aracılığı ile davanın açıldığı Antalya 6'ncı Asliye Ceza Mahkemesi'ne verdiği dilekçesinde, bu olayın kaza değil, ‘öldürmeye tam teşebbüs’ olduğunu ve Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmesi gerektiğini iddia etti. Bu talep mahkeme heyeti tarafından reddedilirken, olaydan sonra vücudunda 2 ve 3'üncü derecede yanık izleri kalan Seçil Ok ile ikinci el eşya satan dükkanı bulunan Yıldırım tekrar aynı evi paylaşmaya başladı. 22 ay süren yargılama sonunda Menderes Yıldırım, önceki gün son kez hakim karşısına çıktı.

Suçlamayı kabul etmeyen Yıldırım, “Olay bir kazaydı. Seçil, olaydan sonra yine benimle birlikte yaşamaya başladı. Bu suçu işlemiş olsam neden benimle birlikte olsun? İnsan sevdiği insana zarar vermez. Bu nedenle beraatime karar verilmesini istiyorum” dedi. Mahkeme, eski eşini kasten yaraladığı gerekçesiyle Menderes Yıldırım'a 3 yıl hapis cezası verdi, daha sonra iyi hali nedeniyle cezayı 2 yıl 6 ay hapse indirdi.

DHA