Sevgilisini mahkeme kararıyla dinlemiş!

Sevgilisini mahkeme kararıyla dinlemiş!

06 Ekim 2009, Salı 18:32
A A

Jandarma İstihbarat Müdürlüğü'nün Maslak'taki binasında Teknik İstihbarat Astsubayı olarak görev yapan Murat B. hakkında, sevgilisinin konuştuğu kişilerin telefonlarını sahte evrakla teknik takibe aldığı iddiasıyla hakkında 13 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İddianamede, Murat B.'ın İstihbarat Müdürlüğü'nün Maslak'taki binasında Teknik İstihbarat Astsubayı olarak görev yaptığı, diğer şüpheli Cengiz Ö.'nün ve şüpheli Murat T.'nin de aynı yerde görev yaptığı anlatıldı.

SEVGİLİSİN ÇANTASINDAKİ TELEFON NUMARALARINDAN ŞÜPHELENMİŞ

İddianamede, Murat B'nin, Hatice Ç. isminde bir bayanla evlenmek üzere görüştüğü, bayanın cep telefonu ile sık sık konuşma yapmasından şüphelendiği anlatıldı. İddianamede Murat B.'nin, Hatice Ç.'nin çantasında bulduğu iki kartvizitin üzerindeki 3 cep telefonu numarası tespit ettiği ve Hatice'nin telefonla aradığı şahısların erkek çıkması üzerine telefonları dinlemeye aldırmayı kararlaştırdığı ifade edildi.

MAHKEMEYİ KANDIRIP RESMİ DİNLEME KARARI ÇIKARMIŞ

İddianamede, Murat B.'nin görevi gereğince suçla ilgili şahsılara ait telefonları mahkemeden aldığı kararla dinlediği anlatıldı. İddianamede, adı geçen telefon numarasının sahiplerinin "uyuşturucu madde ticareti" yaptıklarından bahisle Jandarma İstihbarat Müdürlüğü'nde evrak düzenleyip 2 ayrı görevlinin yerine imza atıldığı anlatıldı. Şüphelinin Beşiktaşta'ki özel yetkili Ağır Ceza Mahkemesi'ne tek başına götürdüğü ve dinleme kararını aynı gün aldığı belirtildi.

Ankara Teknik Daire'den söz konusu dinlemelerle ilgili evrakların eksik olduğunu tespit eden Aslı Hanım isimli şahsın, Şüpheli Murat'ın B.'nin komutanı olan şüpheli Cengiz Ö.'yü arayarak bilgi istemesine karşın şüpheli Cengiz'in Ankara'yı bu konuda bilgilendirmediği ifade edildi. Şüpheli Murat T.'nin de şüpheli Cengiz Ö. tarafından ilgili evrakların tamamlanması için görevlendirildiği ve suçu öğrenmesine karşın suçu ilgili mercilere bildirmediği belirtildi.

Murat B. hakkında, sahte evrakla dört telefonu teknik takibe aldığı iddiasıyla hakkında, "Kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği","Haberleşmenin gizliliğini ihlal etmek", "Özel hayatın gizliliğini ihlal etmek" suçlarından hakkında 5 yıldan 13 yıla kadar hapisi isteniyor. Şüpheliler Murat T. ve Cengiz Ö. hakkında Kamu görevlisinin suçu bildirmemesi suçundan 9 aydan 3 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi.

Serpil KIRKESER / İSTANBUL DHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;