Sevgiliye dayak

Doğubayazıt'ta askerlik yapan Murat sevgilisi Gamze'nin doğum günü için Antalya'ya gitti. Bir lokantadaki kutlamada sevgilisine hediyesini veren Murat dışarı çıkınca 'cop'lu saldırıya uğradı

Sevgiliye dayak

Antalya’da Belek Belediyesi’nin AK Partili Meclis Üyesi Hasan Fevzi Yılmaz’ın kızı Gamze ile Murat Nergizçiler flört ediyor. Murat Nergizçiler (21) Ağrı Doğubayazıt’ta askerlik görevini yapıyor.

Asker genç, kız arkadaşı Gamze’nin doğum günü için izin alıp Antalya’ya gitti. Gamze’nin doğum günü partisi 24 Temmuz gecesi bir balık lokantasındaydı.

Siyah araçtan indiler

Murat Nergizçiler partiye bir arkadaşıyla katıldı. Partide bir süre kalan Murat, Gamze’yi kutlayıp hediyesini verdikten sonra evine gitmek üzere dışarı çıktı. Bu sırada lokantanın önüne yanaşan siyah bir otomobilden ellerinde coplarla iki erkek indi.

İki erkek, Murat’ı coplarla öldüresiye dövdü. Yaralanan genç yere yığılırken zorbalar hızla kaçtı. Hastaneye kaldırılan Murat’ın çene kemiğinde 3 kırık tespit edildi. Tedavi altındaki Murat “Beni, Gamze’nin babasıyla adamı dövdü. Adamı Belediyespor’da güreşçi” diye konuştu.

‘İktidara güveniyor’

Murat’ın babası Hüseyin Nergizçiler de şunları söyledi: “Oğlum ile Gamze birbirini seviyor. Gamze saldırıdan sonra oğlumu defalarca aradı. Ama Gamze’nin babası bu aşka karşı çıkıyor. İktidar partisine güvenip oğlumu döven Hasan Fevzi Yılmaz adalete hesap vermeli. Saldırı civardaki polis kameralarına da yansımış.”

Polisin ifadesini aldığı Hasan Fevzi Yılmaz ise suçlamayı reddetti: “O genci ben dövmedim. Sanırım saldırıyı kızıma takılan başka bir genç organize etmiş.”

Salim UZUN/DHA