'Sevişmedi bıçakladım'

Bebeğinin yanında boğazı kesilerek öldürülen Kübra'nın katili, kocasının arkadaşı çıktı. Katil “Kübra'yla birlikte olmak için evine gittim, direnince öldürdüm” dedi

07 Kasım 2009, Cumartesi 05:00
A A

MUTLU BİR YUVASI VARDI

Aksaray’da kapıcılık yapan Murat Kocatürk (23) ile evli olan Kübra Kocatürk (22) dokuz aylık bir kız çocuğu annesiydi. Kübra Kocatürk 30 Ekim’de evinde bebeğinin yanında 20 yerinden bıçaklanıp boğazı kesilerek öldürüldü. Cinayet sırasında Murat Kocatürk işi nedeniyle dışarıdaydı.

SORGUDA ELLERİ TİTREDİ

Polis, Murat Kocatürk’ün 20 arkadaşının ifadesini aldı. Murat Kocatürk’ün kendisi gibi kapıcılık yapan 15 yıllık arkadaşı Hasan Hüseyin Göktaş (33) sorguda çelişkili ifadeler verdi. Evli, 2 çocuk babası Hasan Hüseyin Göktaş ellerinin titrediği sorgunun sonunda cinayeti itiraf etti.

HIRSIZLIK SÜSÜ VERDİ

Hasan Hüseyin Göktaş anlattı: “Kübra’dan hoşlanıyordum. Olay günü evine gidip Kübra’yla birlikte olmak istedim. Karşı çıkınca bıçakladım. ‘Seni eşime söyleyeceğim’ deyince boğazını kestim. Olaya hırsızlık süsü vermek için kolundaki 5 altın bilezik ile 850 lirasını alıp kaçtım.” Katil tutuklandı.

Hasan BÖLÜKBAŞ/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;