Şeyma Subaşı’nın Vera Wang gelinliği hakkında bilmeniz gerekenler…

Şeyma Subaşı’nın Vera Wang gelinliğini sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri. Peki, transparan tül detaylı bu gelinliğin tasarımcısı kim, daha önce hangi ünlüler giydi… İşte detaylar  

20 Eylül 2017, Çarşamba 10:27
A A
Posta.com.tr

Posta.com.tr

Şeyma Subaşı ve Acun Ilıcalı düğünün ardından sosyal medya hala gelinlik fotoğraflarıyla yankılanıyor. “En güzel gelinliği bulmak için çalışmalara Haziran ayında başlayan Şeyma Subaşı en son Vera Wang marka transparan, tül detaylı tasarımda karar kılmış. 

Instagram hesabındaki fotoğraflar sayesinde moda ikonu olarak görülen Şeyma Subaşı Vera Wang marka gelinlikle karşımıza çıkınca biz de kadınların en büyük hayalini gerçekleştiren bu markayı mercek altına aldık. 

Her şey evlenmeye karar verdiğinde başlıyor!

Her şey evlenmeye karar verdiğinde başlıyor!

Vera Wang, mütevazi hayat tarzı ile moda dünyasının "ikon" tasarımcıları arasına adını altın harflerle yazdıran, Beyaz Saray'daki ilk yemeğine giderken, telaştan aynı model ayakkabının iki farklı rengini giymiş olduğunu açıklayabilecek ve bununla gururlanabilecek kadar doğal bir kadın.1989'da Ralph Lauren'de tasarım direktörü olarak çalıştığı dönemde evlenmeye karar veren Wang, piyasadaki gelinlikleri çok sıradan bulduğu için kendi gelinliğini tasarlamaya karar veriyor ve o günü milad olarak kabul edip, kadınların hayallerini süsleyen gelinlikleri yapmaya başlıyor. 

Geçtiğimiz yıl, beyazın haricinde siyah, füme ve pastel tonlarda tasarımlar yaptığı gelinlikleri ile "sıra dışı" bir tarz yakalayan Wang, dizi ve sinema setlerinde de oldukça tercih edilen bir isim oluyor. Son yıllarda Sex And the City ve Bride Wars filmleri için özel hazırladığı gelinlikleri oldukça dikkat çeken Wang, sanatçı “gelinlik dendiğinde akla ilk gelen tasarımcılardan… 

Gelelim "Kopyası" haberlerine...

Gelelim "Kopyası" haberlerine...

Şeyma Subaşı'nın Vera Wang imzalı gelinliğinin ABD'li oyuncu Hailee Steinfeld'in 2017 Altın Küre Ödül Töreni'nde giydiği kıyafete benzerliği konuşuluyor. Ancak sorun şu ki Hailee Steinfeld'in kırmızı halıda giydiği lila elbisenin tasarımı zaten Vera Wang'e ait.  

Transparan ve tül detayının zamansız bir tasarım olduğunu düşünürsek, Vera Wang'in imzası haline gelen kat kat tüllü, prenses kesim model, tasarımcının Haute Couture koleksiyonundan. Yani Vera Wang imzası taşıyan her modelde bu benzerliğe denk gelebilirsiniz ama bu ne "Kopyası" ne de "Çalıntı" anlamına gelir.  

Gelinlik arayışı Haziran ayında başlamıştı...

Gelinlik arayışı Haziran ayında başlamıştı...

Şeyma Subaşı en özel günü için Türkiye'nin en tanınmış iki stil danışmanını tutu! Bu ikili "Davetçokelbisemyok" markasının kurucuları: Eda Franci ve Seda Yenigün. 

Eda ve Seda, Şeyma Subaşı'nın tarzını yansıtan en iyi parçaları onun için bir araya getirdi. Burcu Esmersoy ve Şeyma Subaşı'nın ablası Kübra'nın da bir arada olduğu gün gelinlik New York'ta seçildi, ardından Şeyma'nın üstüne göre dikildi. 

Şeyma Subaşı, St. Tropez'deki düğünde tercih ettiği bu Vera Wang gelinlik, tasarımcının Sonbahar-Kış 2017 koleksiyonundan. 

Gelinlik 4 bin 200 dolar yani yaklaşık 15 bin TL.

Şeyma Subaşı'nın iki günde giydiği kıyafetlerin maliyeti...

Şeyma Subaşı'nın iki günde giydiği kıyafetlerin maliyeti...

Düğünün en çok ses getiren konulardan biri Şeyma Subaşı'nın 2 gün içinde giydiği kıyafetleriydi. İşte o elbiseler, markaları ve fiyatları... 

Şeyma Subaşı'nın nikah elbisesi

Şeyma Subaşı'nın nikah elbisesi

Şeyma Subaşı nikah töreninde Zimmermann marka elbise giydi.

Kat kat tüllerden oluşan elbisenin fiyatı 1000 dolar yani yaklaşık 3 bin 500 TL. Ayakkabıların markası ise Sergio Rossi...

Saç aksesuarı...

Saç aksesuarı...

Subaşı'nın saçına taktığı Johanna Ortiz marka aksesuarın fiyatı ise 750 dolar. (Yaklaşık 2 bin 700 TL)

Şeyma Subaşı, nikah sonrası verilen kutlama yemeğinde Hintli modacı Naeem Khan'ın 2018 ilkbahar -yaz koleksiyonunda bir elbise ile davetlilerin karşısına çıktı.

Subaşı'nın 'İlk giyen kişi olmak gurur verici' notuyla Instagram dayfasında paylaştığı kıyafetin değeri 10 bin dolar. (Yaklaşık 35 bin TL)

Melisa'nın gelinliğinin markası

Melisa'nın gelinliğinin markası

Düğündeki bir diğer merak konusu da Acun ve Şeyma'nın kızları Melisa'nın gelinliğiydi. 

Rüya gibi düğünde minik prenseslere benzeyen Melisa'nın gelinlik tarzındaki elbisesi çocuk Haute Couture tasarımcısı Ebru Danyal. 

Ebru Danyal daha önce de Melisa için tasarladığı; prenses modelindeki bu mavi elbiseyle gündeme gelmişti.