Seyrantepe 24 saat izlenecek

TOKİ tarafından gerçekleştirilen ihale soncunda yapımı Varyap-Uzunlar Ortak Girişimi tarafından üstlenilen Türk Telekom Arena'da inşaat başladı

Seyrantepe 24 saat izlenecek

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından 10 Eylül 2009 tarihinde gerçekleştirilen ihale sonucunda, yapımı Varyap-Uzunlar İş Ortaklığı tarafından üstlenilen Türk Telekom Arena projesiyle ilgili bilgiler düzenlenen bir basın toplantısıyla kamuoyuyla paylaşıldı.

Toplantıya, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) İstanbul Uygulama Daire Başkanı Niyazi Özdemir, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Işın Çelebi, Varlıbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş ve Uzunlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Numan Uzun katılarak, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Toplantıda Varyap-Uzunlar Ortak Girişimi adına konuşan Varlıbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, 10 Eylül'de gerçekleştirilen ihale sonrası 179 milyon 661 bin 553 liralık bedel ile yapımını üstlendikleri Seyrantepe Spor Kompleksi'nin sözleşme uyarınca 360 günde teslim edileceğini söyledi.

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Işın Çelebi de "Stadımızın inşaatının yeniden başlamasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Türk Telekom Arena tamamlandığında yalnızca Galatasaray Spor Kulübü değil Türk sporu örnek bir tesise kavuşacaktır. Ulaşım altyapısının tamamlanması da, stadın bitmesi kadar önemlidir. Metro çalışmaları yıl sonuna kadar tamamlanmak üzere" şeklinde konuştu.

İNŞAAT 24 SAAT İZLENECEK
Stadın yapımının kamuoyunca yakından takip edilmesi nedeniyle inşaat alanına kamera sistemi kurduklarını açıklayan Varlıbaş, bu kameralar aracılığıyla inşaat aşamalarının internet üzerinden izlenebileceğini kaydetti.

Varlıbaş, inşaatın farklı alanlarına yerleştirilen kameralarla dileyen herkesin, dünyanın her yerinden, 7 gün 24 saat www.seyrantepesporkompleksi.com sitesinden inşaatı takip edebileceğini belirtti.

STATTA HER ŞEY OLACAK


Türkiye'nin en büyük spor komplekslerinden biri olacak Türk Telekom Arena, 52 bin seyirci kapasiteli olarak, 82 bin metrekare imar alanında yapılıyor. 47 bin 972 seyirci koltuğu, 2 bin 583 VİP seyirci koltuğu, 97 basın koltuğu, 176 adet özürlü ve refakatçi koltuğunun yer alacağı statta 150 loca bulunacak.

6 adet yürüyen merdiven, 10 asansörün bulunacağı projede 3000'i kapalı olmak üzere 4 bin 500 araçlık otopark yer alıyor. Çok amaçlı olarak hayata geçirilen statta, müze, restoran, büfe gibi sosyal alanların yanı sıra 2 tane de spor salonu olacak.

HAKAN TARHAN-İSTANBUL/DHA