Seyyar Jammer Erdoğan'ı takipte

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Elazığ'daki deprem bölgesine yaptığı ziyarette çok sıkı güvenlik önlemleri alınırken, seyyar Jammer Başbakan'ı yakından takip etti

Seyyar Jammer Erdoğan'ı takipte

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, depremin en büyük hasara nöden olduğu 19 kişinin yaşamını yitirdiği Okçular Köyü'ne geçti. Erdoğan ve beraberindeki bakanlar için Okçular Köyü'nde çok sıkı güvenlik önlemleri alındı.

Sırtında frekans karıştırıcı bir seyyar Jammer bulunan asker sürekli Erdoğan'ı yakın takibe aldı. Erdoğan gittiği her yere asker sırtındaki Jammer ile birlikte gitti. Bu arada köyün önemil noktalarına keskin nişancılar yerleştirilirken, köy içinde Jandarma ÖzelHareket Timleri görevlendirildi.

Başbakan Erdoğan ve bakanlar Okçular'da önce Kızılay çadırında bulunan depremzeleri ziyaret etti. Ardından burada depremzelere seslenen Erdoğan, şunları söyledi. "Depremde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara acil şifaler diliyorum. Sağolsun kolordu komutanılığı tüm imkanlarıyla seferber oldu.

"DENİZ FENERİ'NE TEŞEKKÜR EDERİM"

Gerek çadır ve yardımlarıyla sürece ciddi katkı sundular. Kızılay ve Deniz Feneri Derneği de tüm imkanlarıyla destek verdi. Emeği geçenlere teşekkür ederim.

İnşallah hedefimiz Ramazan Bayramı'na kadar burada tüm zemin etütlerini yapmak suretiyle konutları tamamlayarak vatandaşlarımıza teslim etmek istiyoruz.

Fakat Ramazan Bayramı'na kadar konut sorununu haledeceğimizin sözün veriyorum. Ne kadar metrekare olacak, ahırlar ne kadar olacak, projeyi buna göre hazırlayacaklar."